Zagreb - Cedevita: Zadravec igrač odluke

Kristian Hohnjec • utorak, 22.04.2008.

Cedevita u Trnskom nije uspjela doći do pobjede koja bi ju učinila ozbiljnim takmacom u utrci za regionalnu ligu. Unatoč doziranoj minutaži Vladovića Mravi se nisu dali iznenadili, odlučujuće poteze povukao je gotovo 39-godišnji Gordan Zadravec...

Podršku s iznenađujuće ispunjenih tribina imali su domaći, ali i gostujući košarkaši. Petar Babić od početka je zaigrao umjesto nedovoljno oporavljenog Vladovića. Mladi bek Zagreba nije se snalazio u organizaciji igre. Srećom po Pavličevića gosti to nisu pretjerano dobro koristili. Prvih deset minuta završeno je rezultatom 13:13 nakon što se je Morović inteligentno poslužio Parezanovićevom stražnjicom.

Impuls s klupe Cedeviti uzastopnim tricama dao je Franko Filipović, dva napada kasnije poslije Žužinog koša imaju i +7 (20:27). No Zagreb tada čini seriju 12:0, a Žuža horokom sa sirenom uoči odlaska u svlačionice vraća stvari u balans (32:32).

S prvom sekundom drugog poluvremena na terenu se pojavio Vladović, a koliko njegova mirnoća, iskustvo i u krajnjoj liniji kvaliteta znači pokazalo se u sljedećim minutama. S četiri poena i tri asistencije Vladović je uz tricaški raspoloženog Dundovića donio Zagrebašima velikih 52:41. Parezanović je potom iskoristio nekoliko obrambenih propusta Tomića, a zatim i zalijepio blokadu mladom centru (59:54).

Prelomni trenuci susreta dogodili su se sredinom posljednje četvrtine. Veteran Gordan Zadravec prvo je iskusno iznudio slobodna bacanja prošavši Forehana Kellya, a zatim i pogodio tricu iz kornera za povratak na ugodnih +10 pet minuta prije kraja (64:54). Gosti su se uspjeli približiti na 70:64, ali sve dvojbe s pet poena otklonio je Krunoslav Simon. Završilo je 89:82.

Zadravec je predvodio strijelce Zagreba sa 17 poena, Simon je postigao 16, a Dundović 15 koševa. Kod Cedevite izvrsnog Ninu Primorca (26 koševa) pratio je tek Parezanović (18 poena, sedam skokova).

Liga za prvaka, 8. kolo: Zagreb Crobenz - Cedevita 89:82 (32:32).