Svjetlost - Šibenik: Prva pobjeda tek nakon produžetaka

Ivana Jurica • utorak, 22.04.2008.

Košarkaši Svjetlosti iz Slavonskog Broda nakon dva su produžetka stigli do prve pobjede u Ligi za prvaka. Nakon što je nakon 40 minuta nadmetanja sa Šibenčanima rezultat bio izjednačen (77:77), drugi je produžetak donio prednost domaćinima koji su stigli do pobjede rezultatom 101:95 …

Domaćin je utakmicu otvorio vodstvom od 5:1, a već u idućoj minuti gosti su koševima Drezge i Vrkića (trica) stigli do svoje prve prednosti (5:6). Raspoloženi Jurica Spahija svoju momčad drži u minimalnoj rezultatskoj prednosti, sve do pred kraj četvrtine kada Krunoslav Rimac s pet poena zaključuje četvrtinu (25:19) i donosi nešto osjetniju prednost svojoj momčadi.

Prvi dio druge četvrtine obilježilo je jako malo koševa i s jedne i s druge strane. I jedni i drugi su od desete do 15. minute postigli ukupno osam koševa (svaka momčad po četiri). Koševima Raiča i Grbešića u 16. minuti Svjetlost ima plus osam (31:23), što je njihova najveća prednost do tada. Minutu prije odlaska na odmor imali su i plus 13 (39:26), ali Tomeljak pogađa tricu, Vrkić dvicu pa je prednost Brođana na poluvremenu okruglih deset poena (41:31).

Do 23. minute domaćini su održavali stečenu prednost iz prvog poluvremena, ali tada se bude Šibenčani koji do kraja četvrtine postižu gotovo jednako koševa kao u cijelom prvom poluvremenu. Na krilima Mira Bilana u 26. minuti dolaze do minus četiri (51:47). Razigrava se i kapetan Drezga pa minutu poslije gosti ponovno dolaze do vodstva. S plus tri (55:58) Šibenčani su otišli na predah uoči posljednje četvrtine.

U 34. minuti nakon četiri uzastopna koša Zorana Vrkića gosti imaju plus deset (61:71), no, tada stvar u svoje ruke ponovno uzima Spahija koji svoju momčad vodi do potpunog izjednačenja (73:73) dvije minute prije kraja utakmice. U posljednju se minutu utakmicu ušlo poravnato, Petković je s linije slobodnih bacanja oba puta bio precizan za 77:75, no, Mimica je pogodio u posljednjem napadu i krenulo se u produžetke.

U prvom se produžetku niti jedna momčad nije odvojila na više od dva koša prednosti, igralo se koš za koš. Odluka je stoga pala u idućih pet minuta. Šibenik je opet prvi poveo, no, odluka o pobjedniku stigla je s linije slobodnih bacanja gdje je vrlo precizan bio Saša Radosavljević koji je svoju momčad doveo do pobjede od 101:95.

Do prve pobjede Brođane su vodili Ivan Mimica s 22 koša i šest asistencija, te Jurica Spahija s 21 košem i 13 skokova. Kod Šibenčana najefikasniji su bili Drezga s 32, Vrkić s 23 koša i 17 skokova, te sve bolji Miro Bilan s 14 koševa i deset skokova.