Ivanov presudio u završnici

Kristian Hohnjec • srijeda, 23.04.2008.

Dubrava je još jednom uspjela namučiti renomiranijeg protivnika, ali do velikog skalpa ponovno nisu došli. Splitski Žuti zadržali su savršen omjer na gostujućim parketima pobijedivši u posljednjem ogledu osmog kola Lige za prvaka s 86:76...

Domaćin je vodio većim dijelom prvog poluvremena, najviše s 20:15, ali nakon serije koševa Damjana Rudeža na odmor se otišlo sa +6 Splićana (41:47). Dubravaši su bolje otvorili nastavak, tricama ih je približio Tomislav Čuljak, da bi nakon dva uzastopna ubačaja Ivana Samca u 27. minuti i poveli - 55:53.

Do isteka treće četvrtine Split je ipak zahvaljujući Hrvoju Periću stigao do vrijednih 64:56. No, Mašinini košarkaši kao i mnogo puta dosad nisu se predavali. Jurica Smiljanić kreirao je seriju kojom su izjednačili na 64:64. Važne dvije trice pogodio je tada Rudež, a igračem odluke u završnici se pokazao Bugarin Dejan Ivanov.

Splićani su na kraju tricom Ivanova sa svoje polovice uvjerljivo pobijedili s 86:76 te tako zadržali drugu poziciju na ljestvici. Subotićeve igrače, koji su ubacili 11 trica, predvodili su Ivanov s 23 i Rudež s 19 koševa. U domaćin redovima po 12 poena ubacili su Tomislav Čuljak i Željko Šakić.

Liga za prvaka, 8. kolo: Dubrava - Split 76:86 (41:47)