Jolly JBS Šibenik-Gospić CO: Jolliete vrlo uvjerljivo do vodstva

Ivana Jurica • utorak, 29.04.2008.

Prva utakmica finala prvenstva Hrvatske nije ponudila preveliku neizvjesnost. Gospićanke su se držale tek prvih deset minuta, da bi u drugoj četvrtini fantastičnom igrom Jolly stigao do visoke prednosti koju je do kraja i povećao. Do pobjede od 91:66 Šibenčake su vodile Evelina Guneva i Anđa Jelavić

Domaće su košarkašice utakmicu otvorile vodstvo od 5:2. Do prvog izjednačenja Gospićanke stižu nakon trice u prvoj četvrtini raspoložene Sandre Mandir. U petoj minuti, gošće, imaju i prvo vodstvo na utakmici (12:11). Šibenčanke odgovaraju s dvije trice (Jelavić, Jurić) i ponovno preuzimaju vodstvo (17:16). Do kraja četvrtine minimalna prednost bila je malo na strani jednih, pa malo na strani drugih. Prvih deset minuta završilo je potpuno izjednačeno (24:24).

U drugih deset minuta na terenu je postojala samo jedna ekipa, ona domaća. Gospićanke kao da nisu ni igrale, dok su Jolliete neumoljivo pogađale njihov koš. U 15. minuti nakon tri uzastopne trice (Jurčević, Ivanković, Guneva) Jolly prvo put dolazi do +14 (40:26). Gostujući trener Oštrić pokušava s izmjenama, traži barem jednu efikasnu igračicu, no, nema rješenja. Šibenčanke i dalje u napadu pronalaze kvalitetna rješenja, pa prednost samo raste. Na poluvremenu iznosi +23 (52:29). O igri gošći u drugoj četvrtini dovoljno govori i podatak da su postigle samo pet koševa, tri s linije slobodnih bacanja,a jedini koš iz igre (Mazić) u posljednjoj minuti.

Vezane vijesti

Visoku prednost u trećoj četvrtini domaće su košarkašice sigurno održavale. Gospić se vratio igri iz prve četvrtine, no, prevelika je bila prednost Jollieta iz prvog poluvremena da bi je mogle ugroziti. Vrlo raspoložena Bugarka Guneva pogađala je iz svih oružja. Nakon dvije njezine trice Jolly je u 28. minuti imao i 28 koševa prednosti (75:47). Na razlici manjoj od 30 koševa Gospićanke su se držale zahvaljujući nekoliko dalekometnih šuteva. Uoči posljednjih deset minuta na semaforu je svjetlilo 77:51.

Serijom 8:0 otvorile su domaće košarkašice posljednju dionicu igre što im je donijelo i najveću prednost (85:51). Gospić je s tri trice (Salopek, Adriana, Raguž) u 36. minuti smanjio na minus 23 (87:64), ali dalje nije mogao iako je domaći trener Bralić na klupu povukao najbolje igračice. Završilo je pobjedom Jollieta od 91:66.

Najefikasnije u redovima Jollyja bile su Evelina Guneva s 27 koševa i sedam skokova, te Anđa Jelavić s 21 košem i deset asistencija. Kod Gospićanki najbolja su bile Sandra Mandir s 15 koševa (od čega devet u prvoj četvrtini), Brazilka Adriana s 13 i Mazić s 11 koševa.

Druga finalna utakmica na rasporedu je u nedjelju, 04. svibnja u Gospiću, a igra se na tri pobjede.