Lazio
Lazio 1:2 Roma
Roma

Ivana Spahija • nedjelja, 18.04.2010.

Iako je sam početak dvoboja sugerirao drugačije, talijanski Il classico na rimskom Olimpicu završio je pobjedom Rome, koja se na krilima raspoloženog Mirka Vučinića vratila na prvo mjesto na ljestvici. Lazio je poveo pri samom početku dvoboja, ali su Vukovi u drugom poluvremenu ubacili u brzinu više i upisali najslađu, ali i najvažniju pobjedu za još jedan korak prema naslovu.

Izbivanje s vrha potrajalo je samo dva dana za nogometaše Rome, koji su se zahvaljujući pobjedi u gradskom derbiju s Lazijem vratili na prvo mjesto na ljestvici. Roma je rezultatom 2:1 uzela tri važna boda za nastavak borbe za Scudetto i ponovno se našla na bodu prednosti ispred Intera. Izabranici Edoarda Reje motivirano su ušli u susret, čak su rano došli i do vodstva, ali se Roma podigla u nastavku i odnijela sve, i bodove i "naslov" najjačeg u gradu.

Prva prava prilika u susretu donijela je pogodak Laziju, Ledesma je u 14. minuti idealno uposlio Rocchija, koji je s lakoćom matirao Julija Sergija za eksploziju radosti nebesko-plavih navijača. Lazio je nastavio prijetiti preko Ledesme, Roccija i Maurija, ali bez veće opasnosti po vrata Vukova. Roma je do prve ozbiljnije prilike u prvom dijelu došla tek u 36. minuti kada je pokušaj Vučinića uspio neutralizirati Mauri.

Vezane vijesti

Nakon relativno mirnog prvog dijela, uzbuđenja su započela već u prvoj minuti nastavka. Zbog prekršaja Cassettija nad Kolarovim dosuđena je najstroža kazna za Nebesko plave, ali je udarac s bijele točke Floccarija uspješno obranio Julio Sergio. U 52. minuti sudac je ponovno pokazao na bijelu točku, ali ovaj put u korist Vukova. Kolarov je srušio Taddeija i nakon zarađenog, u statistiku je upisao i skrivljeni jedanaesterac.

Nogometaši Rome nisu propustili priliku izjednačiti rezultat, Vučinić je s bijele točke rasparao mrežu Muslere i vratio rezultat na početak. Pet minuta kasnije pokušao je uzvratiti Lazio, Rocchi je ukrao loptu braničima Rome, ali potom i traljavo gađao pokraj gola. Novo slavlje navijača na Olimpicu uslijedilo je u 62. minuti, odlični Vučinić je iz slobodnog udarca pronašao put do mreže Lazija i Vukovima donio preokret i vodstvo od 2:1.

Taj je pogodak razbudio Nebesko plave, udarac glavom Zaratea iz 76. minute zaustavio je Julio Sergio, a pet minuta kasnije opasan pokušaj Rocchija prohujao je pokraj vratnice. Lazio je u prvoj minuti sudačke nadoknade ostao s deset igrača na terenu, crveni je karton zbog ironičnog pljeska sucu zaradio Ledesma, ali to nije previše utjecalo na događaje, s obzirom da je dvije minute kasnije sudac označio kraj za veliko slavlje navijača Rome na Olimpicu. Laziju je ovaj poraz donio tešku situaciju pri dnu ljestvice, trenutno se drži na 16. mjestu, ali sa samo tri boda prednosti ispred prvog "davljenika", Atalante.

• beaver18.04.2010. u 23:53
    bravo roma. mirko igracina si. ranieri genije! uzet ice scudetto interu ispred nosa
    beaver
  • Mihalj18.04.2010. u 23:24
    mirko je genije. da ne govorim o ranijeriju, spalletti bi prije umro nego izvadio tottija kad mu nejde a ranieri izvadi i njega i de rossija i još dobije. sjajne izmjene s taddeiem i menezom, forza Roma!
    Mihalj
  • Obrisan korisnik18.04.2010. u 22:35
    kako je zavalio ovaj drugi gol!! mirko je prava lisica od napadaca,sjajan igrac!
  • Obrisan korisnik18.04.2010. u 22:04