1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 30.04.2008, 16:00 h, Kranjčevićeva, gledatelja: 300
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Mišo Faletar (Bjelovar), Ivica Blažević (Virovitica)

Zagreb - Varteks: Tri eurogola za tri boda

Mihaela Bradovski • srijeda, 30.04.2008.

Dva smo različita poluvremena vidjeli danas u Kranjčevićevoj. Prvo vrlo blijedo i drugo u kojemu su pala sva četiri pogotka na susretu, od kojih su oni Zagrebovi bili vrijedni dolaska na utakmicu. Iako se nakon pogotka gostiju činilo kako "bijeli" neće moći ni do remija, probuđeni Pjesnici u konačnici su slavili s 3:1...

Marko Grgić
46'
5
Damir Džidić
79'
19
Krunoslav Lovrek
89'
Matija Smrekar
72'

Dražen Besek

Prvu priliku na susretu imali su gosti koji su diktirali tempo većim dijelom prvoga poluvremena. Nakon ubačaja u šesnaesterac vratar Zagreba Škorić je siguran. U 10. minuti Ivan Parlov dodaje loptu za napadača Jurendića, koji puca ravno u vratara.

Poluprilike su zatim propuštali Šimek u 12. i Brezovec u 15. minuti. Minutu kasnije jednu obećavajuću kontru upropaštava Jurendić, "bijeli" su zaradili tek korner, a nakon njega isti igrač puca pored vrata. U 18. minuti korner za goste nakon akcije Šimeka i Novinića, loptu čisti Safet Nadarević.

Slika 2 od 3.

U periodu između 20. i 25. minute nogometaši Varteksa potpuno su preuzeli kontrolu na terenu i izborili nekoliko kornera u nizu. Ipak, u 26. minuti odličnu priliku propušta Zagreb, točnije Marin Oršulić, koji se nakon centaršuta Mujdže ne snalazi najbolje.

U 37. minuti slobodni udarac za Varaždince izvodi Gordan Golik, a ispred Prahića stiže Škorić. Tri minute kasnije Golik dodaje na desno za Dragu Papu, a njegov udarac u korner skreće koncentrirani vratar Zagreba.

Pravi potez povukao je Miroslav Blažević u poluvremenu utakmice. Umjesto nevidljivog i indisponiranog Jurendića ušao je, kasnije se pokazalo, joker i igrač utakmice Marko Grgić.

Slika 1 od 2.

Nastavak su ponovno bolje otvorili gosti, u 47. minuti slobodni udarac izvodi danas raspoloženi Brezovec, a Josip Škorić i u ovoj situaciji izlazi kao pobjednik. Vratar "bijelih" u 55. minuti ipak mora vaditi loptu iz svoje mreže. Brezovec je centrirao na suprotnu stranu za potpuno samog Ivančića kojemu nije teško zabiti.

Tri minute kasnije počelo je Zagrebovo buđenje. Razigrani Grgić dodaje za Ibričića koji kombinira s Čuturom, a njegov pokušaj dodavanja netko iz gostujuće obrane skreće u korner. Čutura je izveo udarac iz kuta, a Parlov s četiri metra puca glavom iznad gola.

U 64. minuti zatresla se vratnica gostujućeg gola. Ibričić je nakon ubačaja Mujdže silovito tukao s 11 metara, ali izjednačenje je spriječio okvir vrata Mađarića. Dvije minute kasnije isti je igrač povukao jednu kontru po desnoj strani i umjesto da se odluči na dodavanje, puca u vanjski dio male mreže.

Slika 5 od 6.

Četiri minute kasnije Nadarević sprema loptu u mrežu gostiju nakon akcije Mujdže i Brkljače, ali slavlje momčadi Zagreba prekida pomoćni sudac koji označava nedozvoljenu poziciju. U 71. minuti domaćini ipak dolaze do pogotka. Nakon prekršaja nad Oršulićem dosuđen je slobodni udarac na 18 metara, a sigurni izvođač je Senijad Ibričić.

Slika 4 od 5.

U 76. minuti jedna prilika na suprotnoj strani. Papa je sa 16 metara pucao malo iznad vrata Škorića. Tri minute kasnije novo slavlje za domaćine i novi europogodak na utakmici. Akciju su započeli Brkljača i Čutura, do lopte je došao Marko Grgić koji loptu preciznim udarcem šalje u suprotni kut Mađarićevih vrata.

Konačnih 3:1 postavio je Nadarević iz slobodnog udarca. Parlov je prekršajem zaustavljen na tridesetak metara, a libero "bijelih" se ipak upisuje u listu strijelaca. Mađarić je bio nemoćan nakon silovitog udarca Zagrebove trinaestice.

Slika 3 od 4.

Prvo je poluvrijeme u potpunosti pripalo gostima koji usprkos boljoj igri nisu uspjeli postići pogodak. U drugome su poluvremenu "bijeli" živnuli nakon ulaska Grgića, a svoju su dobru igru okrunili s tri prekrasna pogotka. Ipak, najveći je pljesak na stadionu zaradio Kruno Lovrek, koji je nakon tri i pol mjeseca pauze ušao u igru u 89. minuti.