Josip Milardović 90'+2'
Međimurje

Rijeka - Međimurje: Nakon dugo vremena...

Zoran Zdelar • srijeda, 30.04.2008.

Nakon iznimno dugo vremena, Rijeka je napokon ponovno uvjerljivo slavila. Međimurje se u Čakovec s Kantride vraća s čak pet golova u mreži i borba za treću poziciju na ljestvici se zaoštrava između Rijeke i Slaven Belupa. Obje momčadi trenutno imaju po 50 bodova...

Alen Škoro
73'
19
Zedi Ramadani
77'
Josip Milardović
65'
18
Dario Šoltić
70'
14
Martin Tisaj
77'
Miljenko Dovečer

Rijeka i Slaven Belupo u preostalim prvenstvenim kolima igraju kvalifikacije za Europu. Obje momčadi bore se za treću poziciju na ljestvici koje vodi u Kup Uefa iduće sezone, a čini se da će to biti mrtva utrka do samog kraja. Riječani su svoj posao odradili iznimno dobro, iako ostaje mala žal zbog određenih neopreznosti u posljednjoj liniji Rijeke zbog čega su nepotrebno primili dva pogotka. No, bitnije od toga je da su zabili pet i tako nakon dugo vremena ponovno razveselili sve gledatelje na Kantridi. Nije Međimurje klub nakon čijeg će se svladavanja donositi procjena o formi i snazi neke momčadi, no pobjeda od 5:2 u svakom pogledu veseli.

Slika 3 od 4.

Zlatko Dalić zna da sve osim pobjede u ovom susretu jednostavno nije dovoljno dobro, pa je u skladu s time i naložio svojim igračima kako da igraju. Već od prvog sučevog zvižduka lopta se uglavnom nalazila na gostujućoj polovici terena, pa ni ne čudi što se trese vratnica Međimurja nakon samo tri minute igre. Kapetan Anas Sharbini uspio je svladati vratara Međimurja, no ipak je nedostajalo još malo preciznosti za iznimno rano slavlje.

Dvije minute nakon što se zatresla vratnica, trese se i greda Međimurja! Ovog puta pokoji centimetar od upisa u listu strijelaca dijelio je Ivana Božića. Nastavljalo se s pritiskom na posljednju liniju Međimurja, no put do mreže nije bilo lako pronaći. No, to je ipak uspjelo Sharbiniju u 34. minuti nakon iznimno lijepe asistencije Radomira Đalovića. Kapetan domaćih razveselio je Kantridu, no, pokazalo se nešto malo kasnije, samo privremeno.

Slika 1 od 2.

Dobro raspoloženje trajalo je na Kantridi dakle tek sedam minuta. Naime, u 41. minuti nakon dobre akcije Ratkovića i Pintarića, potonji je ubacio na drugu stativu gdje se našao Ivan Jarić, koji je snažnim udarcem matirao vratara Rijeke, Velimira Radmana. Šok na Kantridi, ali i ovog puta je ubrzo uslijedila promjena raspoloženja. Kad su već poneki igrači počeli pogledavati prema sucu kada će označiti kraj poluvremena i poslati ih na 15-minutni odmor, Georgijevski je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i to je jedanaesterac. Precizan izvođač s bijele točke u 45. minuti bio je najbolji Rijekin strijelac ove sezone – Đalović.

Slika 2 od 3.

Otvaranje drugog poluvremena također je proteklo više u znaku Rijeke, koja traže povećanje vodstva, a do njega i dolazi u 59. minuti. Ivan Božić se odlično oslobodio svog čuvara u kaznenom prostoru Međimurja, a nakon toga mu nije bilo preteško poslati loptu u mrežu za 3:1. U 67. minuti Rijeka stiže do još većeg vodstva. Tadejević, kojemu je ovo bila prva utakmica nakon potpisivanja četverogodišnjeg ugovora, je ubacio s lijeve strane za Božića kojem nije bilo teško s nekih sedam-osam metara poslati loptu iza leđa Banovića te se tako još jednom upisati na listu strijelaca.

Nije to bilo ni približno sve na Kantridi ove srijede. Tresla se mreža i u 76. minuti. Kantrida je mogla uživati u još jednom pogotku svoje momčadi. Asistent je ovog puta bio Sharbini , koji pronalazi Alena Škoru, a Rijekin napadač povisuje prednost na 5:1. Da bi Čakovčani putovali kući s ipak nešto malo blažim porazom pobrinuo se pogotkom za 5:2 Josip Milardović u samoj završnici utakmice, kada je Riječanima popustila koncentracija.

T-Com 1. HNL, 27. kolo: Rijeka - Međimurje 5:2.