1. Hrvatska nogometna liga, 27. kolo, 30.04.2008., HNK Cibalia, gledatelja: 1000
Suci: Marijo Strahonja (Zagreb), Željko Grgec (Bistra), Siniša Sabljak (Požega)
2:0 Šibenik
Šibenik

Cibalia - Šibenik: Treća je ipak sreća

Petar Plevnik • srijeda, 30.04.2008.

Nakon što su u susretima protiv Varteksa i Intera uspjeli osvojiti samo bod, nogometaši Cibalije napokon su upisali pobjedu pred svojim navijačima. U dvoboju protiv izravnog konkurenta Šibenika, Vinkovčani su slavili s 2:0 i tako načinili značajan korak u očuvanju prvoligaškog statusa...

Adin Džafić
53'
7
Ivan Maroslavac
71'
13
Marijan Matić
89'
Krunoslav Jambrušić
55'
8
Juraj Grizelj
69'
7
Ivan Bulat
79'
Ivica Kalinić

Dok je trener domaćina Srećko Lušić od prve minute umjesto suspendiranog Medvida prigodu očekivano pružio mladom Čuljku, trener gostiju Ivica Kalinić odlučio se za nešto zatvoreniju varijantu, ostavivši na klupi Krunoslava Jambrušića, umjesto kojeg je od prve minute u igri bio Wililam Tabi, što će se pokazati pogreškom.

Nakon uspavljujućih početnih 10 minuta, zaiskrilo je u Vinkovcima. Malčić i Raič bili su u duelu, a nakon pada domaćeg napadača u 16-ercu Šibenčana sudac Mario Strahonja odlučio se pokazati na bijelu točku, nakon čega su uslijedili bučni protesti gostiju, iz kojih je tek Raič izašao bogatiji za žuti karton.

Iako je više od dvije minute trajala rasprava gostujućih igrača sa sucem Strahonjom te ukazivanje pomoći Malčiću, izvođač najstrože kazne Davor Bagarić nije izgubio koncentraciju te preciznim udarcem s bijele točke zabija za 1:0.

Razloga za nezadovoljstvo gosti su imali i nakon 34. minute, kada su se u sličnoj situaciji kao kod 11-erca Cibalije našli Zec i Mešić, no zagrebački sudac ovaj se put nije odlučio pokazati na najstrožu kaznu. Tri minute kasnije Zec se na trenutak našao u dobroj situaciji, no obrana domaćina spriječila je njegov pokušaj te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Vinkovčana.

U nastavak susreta Vinkovčani su ušli puno odlučnije, što im se isplatilo već nakon 12 minute igre. Malčić je sjajno ubacio iz slobodnog udarca, a mladi Tomislav Jurić na drugoj vratnici s dva, tri metra zakucava loptu u mrežu za 2:0 Cibalije.

Novi udarac šibenskim ambicijama tri je minute kasnije zadao Tabi. Potpuno bespotrebno, gotovo na polovini igrališta, kamerunski je veznjak grubo startao na kapetana domaćih Leutara te sucu Strahonji nije preostalo ništa drugo nego pokazati gostujućoj 18-ici prijevremeni put u svlačionicu.

Najbolju prigodu da vrate neizvjesnost u susret gosti iz Šibenika imali su u 67. minuti, kada Frane Vitaić pravom bombom sa preko 25 metara primorava Burcsu da sjajnom intervencijom uz pomoć vratnice izbije loptu u korner. Korner Šibenčana pretvorio se u pravu opasnost, budući da su Vinkovčani povukli brzu kontru, no Husić je loše reagirao u završnici akcije.

Bilo je to posljednje veće uzbuđenje koje je vidjelo oko 1000 gledatelja u Vinkovcima. Iako nogometaši Cibalije ni danas nisu umirali u ljepoti, ovog puta uspjeli su osigrati susret bez kardinalnih pogrešaka u obrani, što im je u konačnici donijelo tri boda, vrlo vjerojatno vrijedna ostanka u ligi. S druge strane, Šibenčani će nakon susreta zasigurno imati prigovora na suđenje, no ostaje dojam da su ponajviše sami krivi što se iz Vinkovaca vraćaju praznih ruku.