Ural nije uspio

Branimir Korać • četvrtak, 08.05.2008.

Košarkaši Himkija došli su na korak do finala ruskog doigravanja svladavši i u drugom susretu Ural Greyt te na taj način došli na pobjedu do prolaska u finale...

Ural je kod Himkija doputovao s jasnim ciljem - dobiti barem jednu utakmicu. Međutim nisu uspjeli. U prvom susretu nisu bili niti blizu, a u drugom dvoboju imali su prednost, ali početak drugog poluvremena za njih je bio koban. Himki je u tom razdoblju stvorio visoku prednost te odnio na kraju pobjedu 99:90.

Maciej Lampe s 29 poena i devet skokova bio je prvo ime susreta, a Ewing je dodao 21 poen i šest asistencija. Kod Urala Biggs je ubacio 27 poena uz pet skokova, a Zozulin 20 poena uz pet skokova.

Dan ranije odigrani su susreti za plasman od petog do osmog mjesta. Spartak Primorje svladao je Triumfa u gostima 75:69, a Damir Miljković kod Spartaka igrao je osam minuta i ostao bez poena. Goste je predvodio Makšancev s 19 poena i devet skokova.

Lokomotiv iz Rostova poražen je kod Uniksa 69:62, a gostima nije pomogla niti dobra predstava Kreše Lončara koji je ubacio sedam poena uz deset skokova. Prevagnuo je Duško Savanović koji je s 14 poena i osam skokova bio prvo ime susreta.