CSKA u finalu, Lončar ne može sam

Branimir Korać • srijeda, 14.05.2008.

Nakon Himkija u finale ruskog prvenstva plasirao se i moskovski CSKA. Europski prvak je u tri susreta s maksimalnih 3-0 eliminirao gradskog rivala Dinama...

Dinamo je u seriju s CSKA ušao s velikim ambicijama, želio je gradskom rivalu pokazati kako im je ravnopravan bez obzira na činjenicu da je CSKA okrunjeni kralj europske košarke i ove godine. No nije im uspjelo. Najbliže je Dinamo bio kada je u drugoj utakmici poražen u produžetku, u ostalim susretima CSKA je bio jednostavno bolji.

U trećoj utakmici Dinamo je na poluvremenu imao prednost od osam poena, ali u drugom poluvremenu CSKA je igrao sjajno i potpuno razbio domaćine. 25:9 u trećoj i 19:13 u četvrtoj četvrtini značili su kraj nadanja Dinama u ovoj seriji. Matjaž Smodiš s 21 poenom i sedam skokova te David Andersen sa 16 poena predvodili su CSKA dok je najbolji kod Dinama bio Antonios Fotsis s 15 poena.

U susretu za sedmo mjesto igrat će Lokomotiv iz Rostova našeg Krešimira Lončara i Spartak Primorje Damira Miljkovića. Obje momčadi eliminirane su s po 2-1 od Uniksa i Triumfa.

Lokomotiv je u trećem susretu s Uniksom upisao poraz 77:65, a Lončar je kao i obično bio najbolji pojedinac Rostovljana. Susret je završio s 24 poena i šest skokova, a jedina pomoć bio mu je Kuzjakin sa 17 poena. Kod domaćina Savanović je ubacio 14 poena, a Kirksay dodao 11 poena i deset skokova.

Miljkovićev Spartak je pak pregažen od Triumfa 86:55. Naš reprezentativac dobio je tek sedam minuta i ubacio za to vrijeme dva poena. Bremer s 14 poena bio je jedini dvoznamenkasti kod Spartaka, a kod domaćina Igor Vjalcev ubacio je 19 poena.