Europski prvak lako do prednosti

Branimir Korać • petak, 09.05.2008.

Moskovski CSKA upisao je pobjedu u prvom susretu polufinala ruskog doigravanja s gradskim rivalom Dinamom. CSKA je slavio 74:59...

CSKA je u polufinalnu seriju ruskog košarkaškog doigravanja krenuo onako kako i dolikuje europskom prvaku. Moskovski dvoboj s Dinamom nije ponudio neizvjesnost, CSKA je odigrao predobro za Dinamovce i na kraju upisao pobjedu 74:59 koja je mogla biti i još izraženija da se u drugom poluvremenu igralo jednakim intenzitetom kao u prvih 20 minuta.

CSKA je sjajno otvorio susret, već u prvoj četvrtini otišao na više od deset poena prednosti. Već do poluvremena sve nade Dinama bile su praktički potopljene obzirom da je CSKA vodio s 45:25 što tako kvalitetna momčad ne može ispustiti. Dinamo je uspio u trećoj četvrtini doći do desetak poena zaostatka nakon čega se CSKA malo uozbiljio te rutinski dovršio utakmicu.

Kod pobjednika najistaknutiji bili su Matjaž Smodiš s 20 poena i Ramunas Šiškauskas s 18. Kod gostiju po 10 poena ubacili su Travis Hansen, Antonios Fotsis, Robertas Javtokas i Henry Domercant. Fotsis je tome dodao i 11 skokova.