Lončar sjajan, CSKA u produžetku

Branimir Korać • subota, 10.05.2008.

U polufinalnoj seriji s gradskim rivalom Dinamom, moskovski CSKA upisao je drugu pobjedu tek u produžetku. U dvobojima za plasman od petog do osmog mjesta Lokomotiv je nadigrao Uniks, a ključnu ulogu u pobjedi imao je naš Krešimir Lončar...

Dinamo je bio blizu iznenađenja i velike pobjede u polufinalnoj seriji protiv CSKA. U 40 minuta Dinamo je bio potpuno egal s europskim prvakom, ali nije uspio zadati posljednji udarac i sa 73:73 otišlo se u produžetak. Tamo je CSKA zaigrao bolje i upisao ipak očekivanu pobjedu za značajnih 2-0 u seriji.

Robert Holden ubacio je 19 poena uz sedam asistencija, a Trajan Langdon dodao je 17 poena. Kod Dinama najistaknutiji bili su Travis Hansen s 19 poena i Antonios Fotsis s 15 poena i šest skokova.

Nama je vrlo zanimljivo i doigravanje od petog do osmog mjesta u kojem sudjeluju dvojica naših reprezentativaca. Lokomotiv iz Rostova uspio je svladati favorizirani Uniks sa 68:62 u susretu u kojem se domaćin brzo odvojio, ali početkom drugog poluvremena Uniks se vratio i zakomplicirao posao Lokomotivu. Ipak u završnih deset minuta prednost je sačuvana i Lokomotiv bilježi pobjedu 68:62. Prvo ime susreta bio je sve spominjaniji kao kandidat za nastup u kvalifikacijama za OI Krešimir Lončar koji je ubacio 21 poen uz sedam skokova te tako bio prvi strijelac i skakač kod pobjednika. Kod gostiju po 12 poena ubacili su Marko Tušek i Jerry McCullough.

Za razliku od Lončara, Damir Miljković nije bio tako uspješan. Njegov Spartak poražen je na svom terenu 69:66 od Triumfa, a naš reprezentativac igrao je tek dvije minute bez učinka.