1. Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 10.05.2008, 16:00 h, Šibenik, Šubićevac, gledatelja: 1.500
Suci: Hrvoje Kurtović (Osijek), Šime Vukić (Rijeka), Nikola Antolović (Našice)
Šibenik
Šibenik
0:0 Slaven Belupo
Slaven Belupo

Šibenik - Slaven Belupo: Bod za Europu

Ivana Jurica • subota, 10.05.2008.

Posljednji ovosezonski dvoboj na Šubićevcu završio je i bez pobjednika i bez golova (0:0). Ovaj je susret odigran po prekrasnom sunčanom vremenu, ali igra je bila za zaborav. No, neće Koprivničani žaliti zbog takve igre jer remi na Šubićevcu bio im je dovoljan da se domognu titule viceprvaka i plasmana u Kup UEFA...

Joško Kovač
46'
8
Juraj Grizelj
55'
2
Patrice Kwedi
87'
Krunoslav Jurčić

Gosti su u Šibeniku doputovali s jasnim ciljem: željeli su osigurati plasman u Kup UEFA. Kruno Jurčić poveo je i četvoricu igrača koja nisu imala pravo nastupa, a posljednju ovosezonsku utakmicu momčadi iz Koprivnice došao je popratiti i poveći broj pripadnika Plave brigade. Šibenik rasterećen svih dilema oko ostanka želio se pobjedom odužiti navijačima.

Prije samog početka utakmice kapetanu Šibenika Borisu Raiču, koji je danas igrao svoju 100. prvenstvenu utakmicu za Šibenik uručeno je cvijeće. A pljeskom su pozdravljeni i mladi šibenski tići (generacija 1997. godine) koji su u Primoštenu osvojili turnir u čast Gospe od Loreta. Minutom šutnje odana je počast i prije nekoliko dana preminulom Josi Begi, legendi prvoligaša sa Šubićevca.

Od prve je minute Slaven Belupo krenuo prema šibenskim vratima. Rezultat toga je i prva prava prilika već u šestoj minuti utakmice. Šiklić je centrirao s desne strane, Poljak je ostao sam na desetak metara, ali udarac glavom bilo je preslab za Slavicu. Šibenik je vrlo brzo uspostavio terensku inicijativu. Prvi udarac prema Iveši uputio je Vitaić u 11. minuti. Udarac je bio jak, ali i neprecizan.

Vjerovali ili ne, bilo je to sve što se tiče prilika i poluprilika i jednih i drugih u prvom poluvremenu. Igralo se uglavnom na sredini terena, Šibenik je doduše, imao terenski inicijativu, ali i ništa više od toga. Oba vratara tijekom cijelih 45 minuta zapravo nisu ni imali pravih intervencija.

Igra Šibenika živnula je u drugom poluvremenu ulaskom Joška Kovača i Jure Grizelja. Upravo je mladi Kaštelanin Kovač s Kulušićem (novim mladim reprezentativcem Hrvatske) pripremio priliku za Jambrušića u 60. minuti, no, on je s desetak metara pucao visoko preko gola. Deset minuta poslije gužva u kaznenom prostoru Šibenika, ali stoper Bonacin ipak stiže na vrijeme i otklanja opasnost.

Prilike su se vrlo rijetko stvarale i u drugom dijelu, Slaven Belupo je, saznavši rezultate iz Zagreba i Zaprešića, bio zadovoljan bodom te je inicijativu prepustio domaćinu. Odličnu priliku u 83. minuti ponovno je imao domaći napadač Jambrušić. Opet je Kovač centrirao s desne strane, ali Jambrušić ne uspijeva loptu poslati iza leđa Iveše. Nezadovoljni prikazanom igrom negodovali su i gledatelji, pa su igrači zvižducima ispraćeni u svlačionicu.

Do posljednjeg zvižduka vrlo dobrog suca Kurtovića ništa se značajnije nije dogodilo. Gosti su uzdignutih ruku dočekali kraj utakmice. Plasman u Kup UEFA i titula viceprvaka najveći su uspjeh u povijesti kluba otkako se natječu u Prvoj HNL. Šibenik također zadovoljan, prvenstveno s činjenicom što su turbulentnu sezonu okončali bez kvalifikacija.