1. Hrvatska nogometna liga, 33. kolo, 10.05.2008, 16:00 h, Zaprešić, ŠRC Zaprešić, gledatelja: 400
Suci: Edi Šunjić (Split), Danijel Janošević (Zagreb), Goran Perica (Šibenik)

Mario Lešković • subota, 10.05.2008.

Nažalost, ni u posljednjem susretu, pred svojim gledateljima i navijačima, Inter nije uspio doći do pobjede, čak ni do boda. Osječani su su svakom trenutku znali što hoće i pobjedom su zaključili sezonu na koju mogu biti ponosni...

Emmanuel Mahi Ebem
60'
14
Davor Kukec
63'
21
Mijo Nađ
75'
Ivica Lončarević
73'
15
Marko Prskalo
87'

Ilija Lončarević

Početak je pripao gostima, kojima je više značila ova utakmica i već u 10. minuti Primorac postiže pogodak koji je Osječane približio Europi, za što su im se trebali poklopiti i još neki rezultati. Nakon toga, Inter se brzo vraća u igru kada Lovren u 16. minuti vraća rezultat na početak i daje nadu domaćim navijačima da bi barem u posljednjem susretu lige mogli ostvariti domaću pobjedu. Ostatak poluvremena protekao je u laganoj dominaciji domaćih koju nisu znali materijalizirati.

U nastavku. dok se još nisu ni zagrijali, hladan tuš za domaćina. Nakon centaršuta s lijeve strane, Babić se našao sam na pet metara i neometan postiže pogodak za novo vodstvo gostiju koje više do kraja nisu ispuštali. U preostalom vremenu gledali smo stihijske napade domaćih, koju se više nisu uspjeli oporaviti od novog zaostatka, a vjerojatno su se čuvali za utakmice koje im slijede, u kojima će se vidjeti da li je sezona propala ili se još može spasiti.

U dodatnim kvalifikacijama, Inter će igrati sa slabijim iz sutrašnjeg dvoboja Hrvatskog Dragovoljca i Croatije iz Sesveta. Ovo je bila sezona za zaborav i nakon što su se, ne tako davno, borili za naslov prvaka, predstoji im borba za prvoligaški ostanak iako je Inter jedan od rijetkih klubova Prve HNL čiji stadion zadovoljava sve potrebne kriterije za nesmetano održavanje utakmice. Kako glasi stara poslovica, dok se igra, ima nade.