Montepaschi odličan, Bagarić slab

Ivana Spahija • subota, 10.05.2008.

Odigrani su prvi četvrtfinalni susreti doigravanja talijanskog košarkaškog prvenstva. Vodeća momčad lige, Montepaschi iz Siene, rutinski je riješio Bagarićevu Upim Bolognu, uz slab učinak našeg košarkaša. U drugom susretu, košarkaši Premiate slavili su tijesnu pobjedu nad momčadi Armani Jeansa...

Košarkaši Montepaschija nisu dopustili iznenađenje i u prvoj utakmici četvrtfinala stekli su prednost pred momčadi Upim Bologne. Momčad iz Siene upisala je pobjedu rezultatom 91:72. Susret su bolje otvorili gosti iz Bologne, koji su na kraju prve četvrtine imali tri poena prednosti (14:17). Početak druge četvrtine također je pripao košarkašima Upim Bologne, a prvu prednost domaćini su ostvarili sredinom druge četvrtine zahvaljujući tricama Dienera i Stonerooka.

Od tada su stvari krenule povoljno na mlin domaćina, koji su na odmor otišli pri +6 (45:39). Nastavak susreta donio je furiozan ritam košarkaša iz Siene, koji su nakon pola sata igre otišli na +12 (60:48), da bi u završnici potpuno deklasirali goste s konačnih 19 poena prednosti. Prvo ime susreta je Janicenoks iz gostujuće momčadi sa 16 postignutih poena, dok je kod Montepaschija najučinkovitiji bio Lavrinovič s 15 ubačenih poena. Naš Dalibor Bagarić je za 15 minuta provedenih na parketu u dresu Upim Bologne ubacio dva poena uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Drugi susret dana donio je dvoboj Premiate iz Montegranara i Armani Jeans Milana, a pobjedu su upisali domaćini s tijesnih 73:69. Košarkaši Premiate bolje su ušli u susret i na kraju prve četvrtine imali šest poena prednosti (16:10), a slično je bilo i na poluvremenu (32:27). Gosti su početkom treće četvrtine nakratko uspjeli doći do prednosti, no do kraja susreta ipak su bolji bili košarkaši iz Montegranara, iako je momčad iz Milana imala priliku ugrabiti pobjedu.

Pobjedi Premiate najviše je pridonio Jobey Thomas koji je postigao 22 poena uz dva skoka, dok se iz gostujuće momčadi najviše istaknuo Dušan Vukčević s 19 postignutih poena, kojima je pridodao i četiri skoka te dvije asistencije.

Lega A Basket, doigravanje, četvrtfinale: Montepaschi Siena - Upim Bologna 91:72, Premiata Montegranaro - Armani Jeans Milano 73:69.