Montepaschi na korak do polufinala

Ivana Spahija • ponedjeljak, 12.05.2008.

Odigrani su drugi četvrtfinalni susreti doigravanja talijanskog košarkaškog prvenstva. Momčad Montepaschija iz Siene tijesnom je pobjedom nad Upim Bolognom došla na korak do polufinala, a uspješna je bila i momčad Armani Jeansa koja je izjednačila rezultat u dvobojima s Premiatom...

Košarkašima Montepaschija nedostaje još jedna pobjeda za plasman u polufinale doigravanja. Momčad iz Siene je u gostima kod Upim Bologne upisala pobjedu s tijesnih 69:72, iako su gosti imali prednost tijekom gotovo čitavog susreta. Domaćinima je pripalo uvodnih pet minuta susreta, kada su poveli s 8:0, no od tada su gosti preuzeli stvar u svoje ruke. Iako su konstantno bili u prednosti, košarkaši Montepaschija gotovo su prokockali pobjedu u posljednjoj četvrtini, ali ih je od propasti spasio istek vremena.

Pobjedi gostujuće momčadi najviše je pridonio Ksistof Lavrinovič s 18 postignutih poena, kojima je pridodao i sedam skokova, a od domaćina su se najviše istaknuli Oscar Torres i Joseph Forte s po 15 postignutih poena uz sedam, odnosno četiri skoka. Naš Dalibor Bagarić je za 12 minuta provedenih na parketu u dresu Upim Bologne postigao šest poena uz dva skoka.

Polufinalist se još uvijek ne nazire u dvobojima Armani Jeansa i Premiate Montegranara. Nakon što su u prvoj utakmici uspješniji bili košarkaši Montegranara, momčad iz Milana revanširala im se domaćom, i to prilično uvjerljivom pobjedom od 101:73. Domaćini su vodili igru od samog početka susreta, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već u trećoj četvrtini kada su košarkaši iz Milana otišli na +24 (79:58), a do isteka vremena uspjeli su povećati prednost na konačnih 28 poena.

Prvo ime susreta je raspoloženi Danilo Gallinari iz momčadi Armani Jeansa, ubacio je 27 poena kojima je pridodao i osam skokova. Od gostiju, najistaknutiji su bili Jobey Thomas i Sharrod Ford s po 18 postignutih poena.

Lega A Basket, doigravanje, četvrtfinale, druge utakmice: Upim Bologna - Montepaschi Siena 69:72 (ukupno 0-2), Armani Jeans Milano - Premiata Montegranaro 101:73 (1-1).