Ukić zaustavljen, Radulović ponovno uspješan

Ivana Spahija • srijeda, 14.05.2008.

Četvrtfinalni susreti doigravanja talijanskog košarkaškog prvenstva donijeli su iznenađujući poraz Repešine Lottomatice. Rimska momčad se gostujućim porazom od Tisettante udaljila od polufinala, dok je Radulovićev Avellino upisao drugu pobjedu nad momčadi Pierrela...

Velik iskorak prema polufinalu napravila je momčad Air Avellina gostujućom pobjedom nad momčadi Pierrela, bilo je 86:96 za košarkaše iz Avellina. Neizvjesno je bilo tek u prvih deset minuta, u kojima su domaćini uspješno parirali gostima, koji su prvu četvrtinu priveli kraju s pola koša prednosti (22:23). Ostatak susreta pripao je košarkašima Air Avellina, koji su na kraju zasluženo slavili s konačnih deset poena prednosti.

Pobjedi gostiju najviše je pridonio raspoloženi Devin Smith, ubacio je 29 poena kojima je pridodao pet skokova. Nikola Radulović je za 29 minuta provedenih na parketu u dresu Avellina postigao deset poena uz pet skokova i jednu asistenciju. Od domaćina se najviše istaknuo Romel Beck s 23 ubačena poena uz četiri skoka i jednu asistenciju.

Iste sreće nije bila Repešina Lottomatica Roma, koja je poražena na gostovanju u Cantuu kod momčadi Tisettante. Domaćini su tijesnom pobjedom od 75:73 vratili ukupni rezultat na početak (1-1). Iako su Rimljani stalno bili "tu negdje", nisu uspjeli uzeti pobjedu upornim domaćinima. Košarkaši Tisettante su prednost s poluvremena od tri poena (44:41) do kraja treće četvrtine povećali na +12 (62:50).

No, momčad Lottomatice uspjela se trgnuti u posljednjoj četvrtini i sedam minuta prije kraja rezultat je bio izjednačen (62:62). Domaćini su pritisnuli u samoj završnici, i iako su Rimljani došli na samo dva poena zaostatka, ipak je Tisettanta slavila vrijednu pobjedu. Naš Roko Ukić proveo je 28 minuta na parketu u dresu Lottomatice, ubacio je 11 poena uz dva skoka i pet asistencija. Najraspoloženiji u redovima pobjednika bio je Herve Toure s 24 postignuta poena uz devet skokova.

Lega A Basket, doigravanje, četvrtfinale, druge utakmice: Pierrel Capo d'Orlando - Air Avellino 86:96 (ukupno 0-2), Tisettanta Cantu - Lottomatica Roma 75:73 (1-1).