Ukić i Repeša kontra Radulovića

Ivana Spahija • subota, 17.05.2008.

Četvrti susret četvrtfinala doigravanja talijanskog košarkaškog prvenstva bio je sretan za momčad Lottomatice, koja je ostvarila treću pobjedu nad Tisettantom iz Cantua. Time su izabranici Jasmina Repeše rezervirali mjesto u polufinalu...

Gostovanje u Cantuu nije teško palo košarkašima Lottomatice, koji su u potpuno jednosmjernom susretu nadigrali momčad Tisettante i rezultatom 53:66 zaslužili plasman u polufinale. Gosti su od samog početka susreta nametnuli jak ritam te su nakon prve četiri minute imali vodstvo od 10:0, ali su do kraja prve četvrtine domaćini ipak pojačali te su zaostajali tek četiri poena (17:21). No, košarkaši Lottomatice ponovno su pojačali u nastavku i na odmor su otišli pri +10 (28:38).

U nastavku se bude i košarkaši Tisettante, koji su se pri kraju treće četvrtine približili na samo pola koša zaostatka (44:45), ali je Roko Ukić pogodio tricu te je Lottomatica nakon pola sata igre imala +3 (44:48). U posljednjih deset minuta domaćini nisu ozbiljnije zaprijetili Rimljanima, koji su na kraju zasluženo slavili pobjedu vrijednu polufinala.

Naš Roko Ukić proveo je 26 minuta na parketu u dresu Lottomatice, postigao je 12 poena uz dva skoka i četiri asistencije te je, uz Erazema Lorbeka (12 poena, šest skokova), ujedno i najviše pridonio pobjedi rimske momčadi. Iz Tisettante, najučinkovitiji su bili Gerald Fitch i Herve Toure također s po 12 ubačenih poena.

Lottomaticu Romu u polufinalu očekuju dvoboji s Air Avellinom Nikole Radulovića. Momčad iz Avellina je bez poteškoća zaslužila plasman među najbolje četiri momčadi prvenstva s ukupnih 3-0 svladavši momčad Pierrela.

Lega A Basket, doigravanje, četvrtfinale, četvrta utakmica: Tisettanta Cantu - Lottomatica Roma 53:66 (ukupno 1-3).