Kaunas uvjerljiv, kraj za Makedonce

Marin Vuković • utorak, 22.07.2008.

Prvi dio uzvratnih utakmica prvog pretkola Lige prvaka obilježilo je iznenađujuće ispadanja makedonskog Rabotničkog od Intera iz Bakua, dok se litvanski Kaunas u dvije utakmice dobro ispraznio na slabašnoj momčadi Santa Coloma iz Andore.

Nakon mršavih 0:0 u prvoj utakmici, makedonski Rabotnički niti u uzvratu nije uspio svladati azerbajdžanski Inter iz Bakua. Štoviše, Inter je u Skopju izvukao neodlučenih 1:1 i zahvaljujući pogotku u gostima izborio drugo pretkolo Lige prvaka. Premda su Makedonci poveli pogotkom Velkoskog početkom drugog poluvremena, prolaz je gostima osigurao Cervenka 15 minuta prije kraja. U samoj završnici se i zaoštrilo, pa su poletjeli i crveni kartoni, u domaćoj momčadi pocrvenio je Krstevski, a kod gostiju Walter.

Kaunas je u dvije utakmice pokazao da je daleko bolja momčad od amaterske Santa Colome iz Andore. Iako su u prvoj utakmici već riješili pitanje putnika u drugo pretkolo pobjedom od 4:1, Litvanci su slavili i u uzvratu na svom terenu, ovaj put s 3:1. Dva pogotka Pilibatisa i jedan Zelmikasa bili su dovoljni za uvjerljivo slavlje, dok je utješni pogodak za goste djelo Urbanija s bijele točke. Isti je igrač u 36. minuti utakmice zaradio i isključenje, pa je Santa Coloma kraj utakmice dočekala s igračem manje.

Velški Llanelli je u prvoj utakmici iznenadio Ventspils i slavio s 1:0, no u nastavku su stvari došle na svoje. Prema europskom koeficijentu daleko kvalitetnija latvijska momčad u uzvratu je pregazila Velšane s čak 4:0. Posve isti rasplet vidjeli smo i u srazu Sheriffa i Aktobea. Kazahstanska momčad nije uspjela sačuvati minimalnu prednost iz prve utakmice, u uzvratu je uvjerljivo poražena s 4:0, dalje idu Moldavci.

Dinamo Tbilisi iz Gruzije je donio veliku prednost od 3:0, pa je usprkos minimalnom porazu na Farskim Otocima od Runavika glatko izborio prolaz u sljedeći krug natjecanja.