Dinamo opet protiv Domžala

Goran Tomičić • srijeda, 23.07.2008.

Dinamo će u drugom pretkolu Lige prvaka opet igrati protiv Domžala, budući da su Slovenci na svom terenu rutinski sačuvali prednost iz Luksemburga...

Domžale su za vodstvo protiv Dudelangea trebale 65 minuta, a onda je Žinko otklonio sve dvojbe. Isti igrač se u strijelce upisao i u 84. minuti za pobjedu Domžala 2:0. Drogheda je u Tallinu pogotkom Gartlanda u 47. minuti potvrdila plasman u daljnje natjecanje. Estoncima je u 66. minuti isključen Tegrenko.

Budućnost na domaćem terenu nije uspjela nadoknaditi minimalan poraz u Finskoj. Tampere United je pogotkom Mynttija u osmoj minuti potvrdio prolaz, a prvak Crne Gore je uspio samo izjednačiti pogotkom Beciraja u 81. minuti. Modriča je još jednom svladala Dinamo iz Tirane. Xhafaj je u 73. minuti pogodio za prednost Albanaca, no Zafirović i Bojić su u posljednje dvije minute donijeli slavlje domaćinu.

Najuvjerljiviji prolaz zabilježio je Göteborg, koji je lako svladao Muratu. Johansson je u 15. minuti donio prednost Šveđanima, a u drugom dijelu je dva pogotka postigao Bärkroth, dok se jednom u strijelce upisao Karisk. Artmedia je pogotkom Farkasa u 32. minuti potvrdila uspjeh protiv Vallette. Dvije pobjede ostvario je i bjeloruski BATE Borisov, koji je pogotkom Stasevicha već u prvoj minuti u gostima svladao Valur. Ciparski Anorthosis je golovima Tsitaisvillija i Froussosa slavio u Armeniji.