Bundesliga, 1. kolo, 15.08.2008, 20:30 h
Bayern 2:2 Hamburger SV
Hamburger SV

Olić zagorčao Bayernu

Petar Plevnik • petak, 15.08.2008.

Na otvaranju nove bundesligaške sezone, branitelj naslova Bayern i HSV odigrali su bez pobjednika. Iako su domaćini vodili s 2:0, HSV je zasluženo stigao do boda, a 11-erac iz kojeg su gosti stigli do boda izborio je Ivica Olić...

69 000 gledatelja na rasprodanoj Allianz Areni svjedočilo je otvaranju 46. sezone Bundeslige, a na početku susreta održana je mala svečanost u kojoj su nagrade za trenera odn. igrača godine primili Otmmar Hitzfeld te Frank Ribery. Strahovanja domaćina uoči sraza s HSV-om na kraju su se pokazala opravdana, ne samo zbog činjenice trener domaćina Jürgen Klinsmann nije mogao računati na Demichelisa, Riberya i Tonija, već i zbog podatka da je HSV posljednja momčad koja je slavila u Münchenu.

Da se gosti nisu došli braniti posvjedočila je već druga minuta kada se Olić na trenutak ostao usamljen, no hrvatski napadač previše je oklijevao i prilika je otišla u nepovrat. U središtu zbivanja Olić je bio i u 11. minuti kada na lijevoj strani odlično pronalazi Trochowskog, a udarac njemačkog reprezentativca s ruba 16-erca pogađa vratnicu.

Kazna za propuštenu prigodu gostiju stigla je samo minutu kasnije. Ze Roberto je probio lijevu stranu i ubacio u sredinu, Reinhardt nespretno odbio loptu do Schweinsteigera, a njemački reprezentativac na ulasku u 16-erac iz trka pogađa mrežu Rosta. Novi šok za goste stigao je već u 16. minuti nakon što je sudac guranje Mathijsena i Klosea ocijenio kao prekršaj za najstrožu kaznu, a dosuđeni 11-erac u pogodak pretvara Podolski.

Unatoč dva primljena pogotka u samo četiri minute, HSV je nastavio s otvorenom igrom. To im se isplatilo u 25. minuti kada Trochowski ubacuje u sredinu za Guerrera, a peruanski napadač glavom s peterca zabija svom nekadašnjem klubu i vraća HSV u igru.

Nastavak susreta bolje je otvorio Bayern, koji je u 49. minuti mogao doći do trećeg pogotka, no Podolski promašuje prazna vrata sa svega pet metara. Kazna za domaćine umalo je uslijedila samo minutu kasnije kada udarac Olića nakon kornera završava na stativi. Ipak, velika upornost hrvatskom se reprezentativcu isplatila u 56. minuti kada ga u 16-ercu Bayerna ruši Lell, a Trochowski s bijele točke zabija za konačnih 2:2.

Osim što je izborio 11-erac, hrvatski je reprezentativac svojom agresivnošću i pokretljivošću tijekom svih 90 minuta zadavao dosta problema obrani Bayerna te je još jednom potvrdio kako je u sjajnoj formi na otvaranju sezone. To se svakako ne može reći za momčad Bayerna i sigurno je da Jürgena Klinsmanna očekuje još puno posla.