Gosti se osladili u Bundesligi

Maja Giljanović • nedjelja, 17.08.2008.

I Stuttgart i Hertha ubilježili su gostujuće pobjede u prvom kolu nove sezone Bundeslige, a svih je 90 minuta u dresu Berlinčana odigrao Josip Šimunić...

Hertha je pred 44.000 navijača na Commerzbank-Areni u Frankurtu slavila s 2:0 pogocima Raffaela u 43. i Eberta u 60. minuti - hrvatski je reprezantativac odigrao na uobičajenoj za Joea razini (U-19 reprezentativac Krešo Ljubičić nije zaigrao za Eintracht), a 47.000 navijača je u Borussia-Parku posvjedočilo povratničkom susretu nekadašnjeg peterostrukog prvaka (zadnji put u hattricku naslova 1977.) i dvaput osvajača Kupa UEFA, Borussije iz Mönchengladbacha.

Nizozemca Josa Luhukay očito čeka još mnogo posla: lani šestoplasirana momčad Vermina Veha upisala je drugu uzasopnu pobjedu nakon 2:1 protiv Györa u prvoj utakmici trećeg pretkola Kupa UEFA - Hertha je inače bila još uvjerljivija i slavila u gostima protiv Ljubljane (2:0) - eventualne nedoumice gosti su riješili trima golovima u prvom poluvremenu.

Hitzlsperger je u 15. minuti Mönchengladbachu zabio okruglo 2000. im gol u povijesti, Marica je potom u 26. podebljao prednost, a propuh u obrani dojučerašnjeg drugoligaša (osvojili su prošle sezone 2. Bundesligu) u 44. je minuti kaznio i Mario Gomez.

Friend je u 59. s desetak metara svladao Jensa Lehmanna u povratku 38-godišnjaka u Njemačku nakon pečalbarske četiri sezone u Arsenalu, ali više od 1:3 usprkos navalama u prvom redu Paauwea (69.) i Marina (75.) - nije išlo.