Marseille 2:1 Sochaux
Sochaux

Mandanda vratio Marseille na čelo

Maja Giljanović • subota, 30.08.2008.

Još uvijek ove sezone neporaženi Marseille - tri pobjede i remi u Le Championnatu odnosno dvije pobjede u trećem pretkolu Lige prvaka protiv Branna - grčevito se izborio za sva tri boda protiv 18-oplasiranog Sochauxa...

Obrane Stevea Mandande u 84. odnosno 93. minuti posljednje večerašnje utakmice sačuvale su 2:1 vodstvo Marseillea na rasprodanom i raspjevanom Velodromeu protiv momčadi koja je dosad u prvenstvu osvojila samo bod, a lani je primjerice usred Marseillea slavila s 1:0.

Olympique je vratio čelnu poziciju ispred Le Mansa zahvaljujući vrhunskim reakcijama 21-godišnjeg malo-pomalo prvog francuskog vratara koji je obranio svoj gol dvaput zaustavivši Mevluta Erdinga u trenucima kad se 57.000 navijača već u očaju hvatalo za glave.

Osobito je dojmljiva bila prva obrana kad je Zenden grubo pogriješio i nespretno vraćajući loptu unatrag prema Hiltonu proigrao 21-godišnjaka koji potom izbija lice-u-lice s Mandandom, ali ga ne uspijeva prevariti.

Prethodno je, pak, OM (bez Ben Arfe zbog problema s aduktorom) poveo golovima Zianija u 40. i Konea u 60. minuti, a Turčin je smanjio u 73. provocirajući od Geretsovih igrača grčevitu obranu svojih vrata u zadnjih petnaestak minuta utakmice.

Sutra se, pak, Marseilleu na vrhu može trijumfom na Geoffroy Guichardu protiv Saint Etiennea priključiti Lyon, a još se sastaju Lille i Bordeaux te Toulouse i Rennes.