Bordeaux izgubio od fenjeraša

Maja Giljanović • nedjelja, 31.08.2008.

Legitimni pretendent na najviši plasman ove sezone - Bordeaux - poražen je u 4. kolu Le Championnata i skliznuo na trenutno sedmu poziciju...

Žirondinci si nakon jučerašnje pobjede Marseillea protiv Sochauxa nisu smjeli dozvoliti faux-pas protiv Lillea koji se još uvijek oporavlja od gubitka trenera Claudea Puela.

Zamjeni ove sezone trenera Lyona Rudy Garciji ne cvatu, naime, ruže: igrači mu, a naš Marko Marić ni ovog puta nije konkurirao za sastav, do večeras nisu znali za pobjedu - štoviše dvaput su izgubili (Le Mans, Rennes).

Pomak sa začelja, međutim, izborili su preokretom protiv tradicionalno čvrstog, ali u ova četiri kola već po drugi put nakon PSG-a (1:0) poraženog Bordeauxa.

Gosti su izvrsno otvorili susret i prešli u vodstvo spektakularnim golom Cavenaghija u 28. minuti - Argentinac je s 25 metara svojim četvrtim ovosezonskim pogotkom zakucao loptu od prečke iza leđa nemoćnog Malickog, ali su Les Dogues ovog puta odgovorili izazovu.

U 31. minuti poravnali su golom Michela Bastosa, a u 76. im Obreniak osigurava prvu pobjedu u novoj sezoni kojom izbijaju na 15. mjesto.

Toulouse i Rennes umoran nakon uzvrata trećeg pretkola Kupa UEFA i prolaza norveškog Branna (u prvom ih, pak, kolu čeka Twente) odigrali su bez golova. Loptom su gospodarili gosti osobito Briand, a najveći je šansu propustio Fanni čiji je udarac u 78. minuti zaustavlja prečka Rennesova Doucheza.

U 21 sat veliki derbi na Geoffroy Guichardu igraju Saint Etienne i Lyon.