Arsenal goropadan, Newcastle u rasulu

Tomislav Pacak • subota, 13.09.2008.

Arsenal je pobjedom protiv Blackburna pokazao da se zahuktao i da je kiks protiv Fulhama u drugom kolu bio tek slučajan. S druge strane, krizi Newcastlea nema kraja, potvrdili su to i nogometaši Hull Cityja...

Arsenal je kod tradicionalno neugodnog domaćina Blackburna pokazao superiornu klasu te je upisao sjajnih 4:0 za približavanje samom vrhu. Nakon dijagonale Thea Walcotta u osmoj minuti, Robin van Persie usmjerio je "Topnike" na pravi put.

Arsenal je igrao svoj uobičajeni nogomet s puno pasova, a iz jednog takvog dugog posjeda lopte gosti iz Londona stigli su i do 2:0 u samoj završnici prvog dijela. Dugačku akciju okončali su asistenst Denilson i strijelac Adebayor. Drugo poluvrijeme nastavljeno je dominacijom izvrsnih gostiju. 3:0 postavio je Adebayor s bijele točke u 81. minuti, a isti igrač do hat-tricka dolazi u zadnjoj minuti.

U Newcastleu malo toga štima - potvrdio je to i poraz od Hulla na St. James's parku od 1:2. Navijači su uoči utakmice organizirali prosvjede protiv predsjednika Ashleyja, na stadionu je bilo i dosta praznih sjedalica, a prezentacija "Svraka" sigurno nije pomogla Ashleyju da smiri navijačku masu.

Naprotiv, Hull je na krilima Marlona Kinga stigao do vrijedne pobjede. Odlični napadač prvo je u 34. minuti iskoristio jedanaesterac nakon nepotrebnog prekršaja Butta na Halmošiju, da bi u 55. minuti pobjegao slaboj obrani Newcastlea i zabio za 2:0. Xisco je u 80. minuti vratio nadu domaćima da mogu spasiti barem bod, no obrana Hulla je do kraja izdržala i sačuvala tri boda.

Protiv dobrog Middlesbrougha Portsmouth je zasluženo izborio pobjedu koja pokazuje da će Mornari i ove godine biti kandidati za gornji dom. Domaći su dobro krenuli, no Boro je prvi stigao do pogotka - Alves je dobro odigrao u prostor za Mida koji ljevicom plasira loptu u donji kut za 0:1.

Ipak, Redknappova momčad vratila se u igru u 59. minuti zahvaljujući strijelcu Defoeu, ali i gostujućem vrataru Turnbullu koji je loše pokrio prvi kut. Defoe je epitet igrača utakmice zaslužio pobjedničkim pogotkom u 86. minuti.

Uzbudljiv okršaj West Bromwicha i West Hama pripao je domaćinu zahvaljujući Chrisu Bruntu koji je u 83. minuti zabio za 3:2 West Broma.

Wigan i Sunderland podijelili su bodove, dok je Fulham tri nova domaća boda upisao protiv Boltona pobijedivši s 2:1.