Premiership, 4. kolo, 14.09.2008, 14:30 h
Stoke City 2:3 Everton
Everton

Everton teško protiv Stoke Cityja

Tomislav Pacak • nedjelja, 14.09.2008.

U jedinoj nedjeljnoj utakmici Premiershipa, nogometaši Evertona upisali su tri boda na gostovanju kod Stoke Cityja, a do konačnih 3:2 došli su teškom mukom...

Everton je bio bolji suparnik u prvom poluvremenu, a do zasluženog vodstva stigao je u 41. minuti. Tim Cahill odigrao je za Yakubua koji lijepo okreće čuvara i ljevicom plasira loptu u lijevi donji kut za 1:0 gostiju.

Domaćin je u nastavku zaigrao puno ofenzivnije, što je Evertonu otvorilo više prostora, a rezultat je bila puno atraktivnija utakmica za gledatelje. U 51. minuti Arteta je dobro izveo slobodan udarac, Anichebe je glavom tek malo dirao loptu, no dovoljno da prevari domaćeg vratara i udvostručenje Evertonovog vodstva.

Ipak, Stoke City se nije predao. Već tri minute kasnije Olofinjana je nakon lošeg izbijanja Howarda snažnim volejem rasparao mrežu, da bi u 63. minuti nesporazum Jagielke i Howarda rezultirao autogolom i izjednačenjem.

Everton je potom oštećen za kazneni udarac, a nakon prosvjeda s klupe je udaljen gostujući menadžer David Moyes, no ubrzo nakon toga gosti iz Liverpoola ipak dolaze do pogotka - Arteta je dobro izveo korner, a Cahill po tko zna koji puta pokazao snalažljivost u takvim situacijama zabivši za konačnih 3:2.