Premiership, 4. kolo, 13.09.2008, 18:00 h
Manchester City 1:3 Chelsea
Chelsea

Robinho nije bio dovoljan

Zoran Zdelar, Vedran Attias • subota, 13.09.2008.

Brazilac Robinho upisao je debi iz snova u dresu Manchester Cityja s obzirom da je zabio za vodstvo svog novog kluba već u otvaranju utakmice, no bodovi ipak idu u London...

S puno se očekivanja čekala utakmica na stadionu u Manchesteru između Cityja i Chelseaja. Anelka, Robinho, Wright - Phillips su razlozi zbog koje ova utakmica nije bila "obična" i koju je došlo gledati 47.331 gledatelja. Francuz je prije igrao za plave iz Manchestera, Robinho je cijelo ljeto "molio" za odlazak u London da bi na kraju završio u Manchesteru, a Wright - Phillips je uvjeren kako u Londonu nije dobio pravu priliku pa je itekako bio motiviran dokazati se u dresu svog matičnog kluba protiv svog bivšeg.

Od prvog se sučeva zvižduka vidjelo kako u ovoj utakmici - mnogi imaju štošta za pokazati. Nakon što su se Elano i Robinho srdačno pozdravili sa svojim bivšim izbornikom Scolarijem koji sjedi na glupi gostiju - ništa više nije bilo "srdačno".

Bolji početak karijere u Engleskoj, Robinho nije mogao niti poželjeti. Igrala se 13. minuta kada je Carvalho srušio Joa, a loptu je uzeo bivši igrač Reala i preciznim udarcem s 20 metara poslao loptu u mrežu za oduševljenje na gradskom stadionu u Manchesteru. Svakako vrijedi spomenuti vrlo žestoku svađu između Cecha i Terryja o tome tko je kriv za pogodak, iako je dojam kako je za pogodak najviše "kriv" - Robinho.

Chelsea kao Chelsea, nismo dugo čekali na odgovor. Samo tri minute kasnije. gosti izvode korner, a domaća obrana jako loše reagira i Joe Cole i Carvalho su potpuno sami nakon skoka kapetana gostiju. Veznjak, s povezom oko glave zbog poznatih razloga, ne reagira najbolje, ali zato Carvalho, u svom 100. premierligaškom nastupu, odličnim i silovitim udarcem para mrežu za 1:1.

Naravno, nismo mogli vidjeti gol svakih par minuta i ritam je pao. Do kraja prvog dijela vidjeli smo još odličnu priliku Irelanda nakon pete Joa, no njegov je udarac otišao preko gola, a u 29. minuti Malouda se našao potpuno sam na pet metara od gola, no glavom je poslao loptu u - prečku.

Početak nastavke donio je potpuni preokret. Bila je to poznata "Chelsea kontra" - Mikel, Joe Cole, Lampard, Ashley Cole i, na kraju, odličan udarac Lamparda lijevom nogom u drugi kut za 1:2 u 53. minuti. Šokirane domaćine sedam minuta kasnije spasio je sudac koji nisu sudio penal za goste nakon što je Richards srušio Anelku u kaznenom prostoru.

Domaći su se ipak trgnuli i odličnu je priliku za izjednačenje promašio Ireland u 64. minuti. Wright - Phillips je povukao kontru i dodao Irelandu, no njegov udarac izvrsnom reakcijom blokira Carvalho.

Nastavak utakmice nije ipak donio izjednačenje, već su nogometaši Luiza Filipea Scolarija novim pogotkom zapečatili osvajanje nova tri boda. Chelsea je i ovom prigodom stvorio iznimno lijepu akciju prije no što se u listu strijelaca upisao i Anelka u 69. minuti.

Da utakmica ne ostane tek na jednom žutom kartonu Mikela iz 45. minute pobrinuo se John Terry prekršajem na Jou zbog kojeg ga je sudac u 77. minuti isključio iz igre direktnim crvenim kartonom. 15-ak minuta nije ipak bilo dovoljno Cityju da eventualno s čovjekom više na terenu barem ublaži poraz.