Petarda Feyenoorda, PSV minimalno

Vedran Babić • subota, 13.09.2008.

Subotnji okršaji drugog kola nizozemskog prvenstva nisu proizveli nikakve neobične rezultate, dakle glavni favoriti nisu posrnuli. PSV je kod kuće minimalno porazio Spartu, dok je Feyenoord s 5:0 također pred svojim navijačima arhivirao Volendam...

Uoči euro – ispita idućeg tjedna PSV i Feyenoord ostvarili su očekivane, ali svakako vrijedne domaće pobjede. PSV je tek u drugom dijelu slomio otpor Sparte iz Rotterdama pogotkom Ibrahima Afellaya u 59. minuti i tako ostao na maksimalnom bodovnom učinku i nakon drugog kola.

Feyenoord je, međutim, nakon poraza u prvom kolu došao do svoje prve ovosezonske pobjede, i to od čak 5:0 protiv Volendama. Povratnik u klub, Danac Jon Dahl Tomasson, načeo je goste dvama pogocima iz najstrožih kazni u prvom poluvremenu, da bi Diego Biseswar također dvaput zabio u drugom. Za konačnih 5:0 u drugoj minuti sučeve nadoknade pobrinuo se Michael Mols.

Najugodnije iznenađenje nakon prva dva kola čine igrači prošlogodišnjeg drugoligaša, Den Haaga, koji su s 3:0 iz svog grada ispratili AZ, što znači da i oni imaju maksimalnih šest bodova. Gostujući veznjak Brett Holman presudio je svojoj momčadi kada je u 47. minuti zaradio drugi žuti karton. Domaćini su to iskoristili na najbolji mogući način, probivši protivničkog golmana triput do kraja utakmice. Za pogotke su zaslužni Knopper (54. minuta), Cornelisse (71.) i Meriç (85.).

Twente i NEC odigrali su jedini remi dana (1:1). Domaći sastav je poveo u 28. minuti pogotkom Elie, a konačan rezultat postavio je u 88. minuti Tishibamba.

Eredivisie, 2. kolo: PSV – Sparta 1:0, Den Haag – AZ 3:0, Twente – NEC 1:1, Feyenoord – Volendam 5:0.