Ajax upisao prvu pobjedu

Vedran Babić • nedjelja, 14.09.2008.

U drugom kolu Eredivisie Ajax je na svom terenu s 1:0 porazio Rodu i tako ostvario prvu pobjedu u novoj sezoni. Istim je rezultatom De Graafschap nadvisio Vitessea, dok su Groningen i Willem II od svojih protivnika bili bolji s dva pogotka razlike...

Nakon poraza u prvom kolu krajem prošlog mjeseca, nogometaši Ajaxa danas su ipak upisali prvi trobod nove sezone. Protiv neugodne Rode stvorili su više prilika i na kraju uspjeli kapitalizirati samo jednu, i to onu Thomasa Vermaelena u 54. minuti. Dario Cvitanić nije ulazio u igru za momčad iz Amsterdama.

Groningen i Willem II nove su dvije momčadi koje su i po drugi puta u prva dva kola pobjednički okončale utakmicu. Groningen je s 2:0 nadigrao Utrecht pogocima dvaju Šveđana, Granqvista i Berga, a Willem je na gostovanju kod NAC-a slavio s 3:1.

Svi pogoci pali su u nastavku, a prva dva postigao je Demouge u 57. i 68. iz jedanaesterca. Na 3:0 povisio je Muhamadu deset minuta potom, da bi počasni pogodak zabio Amoah dvije minute prije isteka 90.

De Graafschap je pred svojim navijačima nanio i drugi uzastopni poraz Vitesseu minimalnom pobjedom od 1:0. Strijelac odlučujućeg pogotka bio je Jason Oost u 19. minuti s bijele točke.

Eredivisie, 2. kolo: De Graafschap – Vitesse 1:0, Ajax – Roda 1:0, Groningen – Utrecht 2:0, NAC – Willem II 1:3.