Pobjeda i poraz Cibone

Borna Rupnik • nedjelja, 14.09.2008.

Košarkaši zagrebačke Cibone sudjelovali su na turniru u njemačkom gradu Giessenu. U petak su pobjedom u polufinalu osigurali finale protiv Barcelone, koja se ipak pokazala prejakom...

Cibosi su polufinale igrali protiv turske momčadi Banvit. U prilično izjednačenoj utakmici (vodstvo 45:41 na poluvremenu), Cibona je na kraju ipak slavila rezultatom 87:80. Najefikasniji u zagrebačkoj momčadi bili su Kus sa 23, te Calloway s 20 koševa. Trener Velimir Perasović izrazio je zadovoljstvo pobjedom jer "Turci nisu neozbiljan sastav, a kod nas postoji ogroman prostor za napredak".

U finalu ih je dočekala momčad Barcelone, koja je na poluvremenu napravila već 22 koša prednosti (48:26). Međutim, Cibosi su se u drugom poluvremenu trgnuli i napravili niz od 20:0, no nisu uspjeli napravili potpuni preokret, te je Barcelona naposljetku odnijela tijesnu pobjedu - konačni rezultat glasio je 81:77. Najefikasniji u našoj momčadi bio je Vedran Vukušić s 15 postignutih koševa, a najbolji strijelac u redovima Katalonaca bio je Vasquez s 18 pogodaka.