Zagreb pao u završnici

Borna Rupnik • ponedjeljak, 22.09.2008.

Košarkaši Zagreb Croatia osiguranja doživjeli su poraz na početku pripremne turneje po Španjolskoj. Od naše je momčadi bolji bio domaćin iz Murcije...

Iako poraz od 14 koševa razlike (84:70) ne izgleda izrazito pohvalno, utakmica je do 35. minute bila vrlo neizvjesna. Štoviše, u završnicu je Zagreb ušao s rezultatskom prednošću, koju je imao i na kraju prve i druge četvrtine.

Što se dogodilo u tih posljednjih pet minuta, pokušao je objasniti trener Željko Pavličević: "Murcia je iskoristila naš pad koncentracije, povezala seriju 14:0, a nama je u tim trenucima šut potpuno zablokirao". Zagrebaši su do kraja ubacili samo pet poena.

Ipak, iako su njegovi igrači ponovno ispustili pobjedu na samom kraju, Pavličević je zadovoljan viđenim. "Izgubili smo susret u kojem smo mogli bolje proći, ali dobili smo Vladovića koji je odigrao vrlo dobro, pokazao da vraća formu iz prošle sezone i za nas je to veliki dobitak. Osim njega dobro je odigrao Tomić, a ostali su imali dobrih dionica, ali nitko nije posebno briljirao.".

Tomić (14) i Vladović (13) bili su najbolji strijelci u redovima Zagreba, a dvoznamenkasti su još bili Štimac s 11 i Rahimić s 10 koševa. Kod Murcije prednjačili su Thomas sa 17, Fajardo sa 16 i Dean s 15 poena.

U sastavu Murcije zaigrao je i mladi hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović, no bez postignutog pogotka iz pet pokušaja nije odigrao zapaženiju ulogu.