Pamesa jača od Zagreba

Branimir Korać • utorak, 23.09.2008.

Košarkaši Zagreba nisu uspjeli svladati renomiranog španjolskog prvoligaša Pamesu. Momčad iz Valencije na kraju je očekivano slavila rezultatom 72:64...

Španjolsku turneju Zagreb je nastavio susretom protiv Pamese. Momčad Fotisa Katsikarisa pokazala se jačom i upisala je očekivanu pobjedu. Zagreb je na kraju uspio smanjiti zaostatak koji je iznosio i 21 poen te je upisao poraz 72:64.

Dobro su "mravi" igrali u početnoj fazi susreta, u drugoj četvrtini su na startu imali i vodstvo 27:23 nakon dvije trice Vladovića i Bašljana, međutim Pamesa je brzo odgovorila i već do odmora preuzela vodstvo.

U drugom poluvremenu Španjolci su pokazali kvalitetu, zaigrali bolje i brzo se odvojili. Najvišu prednost imali su sredinom zadnje dionice kada su vodili s plus 21, a u završnici Zagreb je ipak uspio smanjiti na minus osam.

Kod pobjednika najistaknutiji bili su novaci u momčadi Rafa Martinez s 19 poena i Dimos Dikoudis s deset poena.

Strijelci Zagreba: Vladović 16, Štimac 8, Bašljan 8, Drezga 8, Tomić 7, Simon 6, Papac 6, Babić 3, Rahimić 2.