Pali na prvom ispitu

Branimir Korać • nedjelja, 05.10.2008.

Cibona nije uspjela doći do startne pobjede u NLB ligi. "Vukovi" su gostovali u Vršcu gdje je domaći Hemofarm odigrao vrlo dobru utakmicu i na kraju slavio 86:76...

Hemofarm STADA - Cibona 86:76 (21:21, 41:32, 65:60)

Vršac, gledatelja 1200

Suci: Zoran Šutulović (MN), Roman Kolar (SLO), Andrej Lovšin (SLO)

Hemofarm STADA: Savović (7), Joksimović (10, 6 asistencija), Božović (17, 11 skokova), Marković (2),Pavković (11, 4 asistencije), Krstović (10, 5 skokova), Mačvan (18, 5 skokova), Petrović, Borisov (0), Despotović (0), Marjanović (3), Vukosavljević (8). Trener: Stevan Karadžić.

Cibona: Kus (18), Longin (0), Prkačin (15, 4 skoka), Troha (10), Vukušić (4), Andrić (3), Calloway (13, 6 skokova, 6 asistencija), Kaštropil, Zubčić, Princ, Rozić (11, 5 skokova), Marshall (2). Trener: Velimir Perasović.

Prvi Cibonin nastup u NLB ligi ove sezone završio je porazom. Značajno ojačana Cibona u Vršac se zaputila kao lagani favorit, ali dogodilo se ono čega se trener Perasović i pribojavao - poraz. Intenzitet u obrani nije bio nja željenom nivou, Hemofarm je to iskoristio i zahvaljujući prvenstveno agresivnom Božoviću u ključnim trenucima ostvario pobjedu.

Cibona nije loše otvorila utakmicu i do sredine prve četvrtine imala je šest poena prednosti, međutim onda Božović i Vukosavljević vraćaju stvari na početak.

U drugoj četvrtini Cibona ima velikih problema s Mačvanom koji odvodi Hemofarm do prednosti od devet poena. Do kraja četvrtine Cibona je pokušavala smanjiti, ali je i dosta griješila i Hemofarm je sve te pogreške kažnjavao i čuvao prednost. Na odmor se otišlo vodstvom domaćina 41:32.

Na startu drugog dijela Cibona je uspjela smanjiti na pet poena zaostatka, ali to je trajalo kratko, Savović, Vukosavljević i Joksimović igrali su vrlo dobro u napadu i vratili prednost u mirne vode po domaćina.

Na startu posljednje dionice Prkačin je uspio Cibonu dovesti na tri poena zaostatka, ali nakon toga loše reakcije u skakačkom dijelu Cibone i skokovi Božovića i Krstovića u napadu ponovno su pružili mogućnost Hemofarmu da se odlijepi. Nakon toga Cibonu je jedno vrijeme držao u igri Troha, ali nakon polaganja Božovića i Pavkovića tri minute prije kraja uz promašaje Trohe i Kusa, Hemofarm odlazi na plus devet i završava priču.

Kod Hemofarma najistaknutiji bili su Milan Mačvan s 18 poena i pet skokova te Milivoje Božović sa 17 poena i 11 skokova. Kod Cibone Davor Kus ubacio je 18 poena, a Nikša Prkačin dodao je 15.