Mravi razočarali

Branimir Korać • subota, 04.10.2008.

Košarkaši Zagreba razočarali su u svom prvom ovosezonskom nastupu u NLB ligi. U Trnskom je gostovala Vojvodina koja je iskoristila indisponiranost domaćina i uzela pobjedu...

Zagreb CO - Vojvodina Srbijagas 81:90 (12:24, 35:49, 68:70)

Zagreb, Trnsko, gledatelja 1400

Suci: Sašo Pukl (SLO), Matej Boltauzer (SLO), Matej Špendl (SLO)

Zagreb CO: Tomić (20, 12 skokova), Vladović (9), Babić (12), Simon (18, 4 asistencije), Papac (0), Dundović (10, 6 skokova), Morović, Dijan (2), Rahimić (2), Bašljan (5), Štimac (3), Drezga (0). Trener: Željko Pavličević.

Vojvodina Srbijagas: Popović (13, 5 asistencija), Hajduković, Zdravković (0), Radenković (3, 5 skokova), Čavić, Borovnjak (7, 4 skoka), Bajić (6, 6 skokova), Jovanović (11, 4 skoka), Šutalo (32), Peković (11), Habuš (7, 4 skoka), Pavković. Trener: Zoran Sretenović.

Malo tko je očekivao poraz Zagreba od Vojvodine. "Mravi" su složili vrlo dobru momčad u ovom prijelaznom roku, igrama u pripremnom razdoblju pokazali su kvalitetu, ali u prvom službenom nastupu nisu bili dobri.

Posebno se to odnosi na prvo poluvrijeme u kojem su dozvolili Vojvodini da se odvoji i do kraja prve četvrtine povede s plus 12. Prednost je do poluvremena rasla, nije bilo naznaka napretka u igri domaćina i Vojvodina je na odmor otišla sa značajnom prednosti.

Početak drugog poluvremena nije donio ništa dobro, poveli su gosti s najviših 58:38 da bi onda Zagreb prebacio u brzinu više i nošen na krilima Tomića i Simona dostigao Vojvođane i u 33. minuti došao do poravnanja 73:73.

U 38. minuti domaćin je još bio u igri, zaostajao je 79:78, no prvo ubacuje Popović, a zatim nakon promašaja Vladovića tricu sprema Peković i Vojvodina bježi na 84:78. Uslijedili su pokušaji brzog završetka napada, Zagrebaši su tako samo ulazili iz pogreške u pogrešku, a Vojvodina je to mirno kažnjavala i kada je nakon ubačaja Pekovića s linije slobodnih bacanja došla do 87:78, bilo je jasno da je gotovo. Do kraja susreta se tek odrađivao posao i Vojvodina je upisala zasluženu pobjedu.

Najbolji kod gostiju bio je Marko Šutalo koji je ubacio čak 32 poena (6/7 trica) dok je 13 poena i pet asistencija dodao Marko Popović. Kod Zagreba Ante Tomić ubacio je 20 poena (7/11) uz 12 skokova, a Kruno Simon dodao je 18 (5/11).