1. Hrvatska nogometna liga, 10. kolo, 05.10.2008, 16:30 h, Kantrida, Rijeka, gledatelja: 1.500
Suci: Batinić (Osijek), Novoselnik (Belišće), Pejić (Vukovar)

Zoran Zdelar • nedjelja, 05.10.2008.

Šibenik je pogotkom mladog Spahije uspio stići do svoje treće pobjede u nizu, a Rijeka se ponovno našla u donjem dijelu ljestvice...

Ramon Fernandez
66'
Alvin Karadža
45'
26
Joško Kovač
73'
3
Josip Bonacin
86'
Ivica Kalinić

Mnogi su očekivali da na Kantridi danas Rijeka stigne do svoje pete pobjede ove sezone, no vrlo dobri Šibenik u posljednje vrijeme stigao je do svoje treće pobjede u nizu i to relativno zasluženo, iako je i domaćin imao nekoliko svojih vrlo dobrih prilika. Obično se razlog poraza Rijeke u posljednje vrijeme traži u lošem nastupu Anasa Sharbinija, ali puta kapetan je pružio solidan nastup, imao je nekoliko dobrih udaraca i prodora po boku, no ovog mu se puta ipak nije otvorilo.

Rijeka je krenula prilično dobro, u uvodnih deset minuta zaprijetili su dva puta, ali od ranog pogotka nije ipak bilo ništa. Nakon početne ofenzive Rijeke, gosti polako sve više preuzimaju inicijativu, nisu se točnima pokazale najave koje su govorile da će Šibenik na Kantridi igrali prilično obrambeno. Šibenčani prilike ipak nisu nimalo lako stvarali, te su se u izglednijoj situaciji po prvi puta našli tek nakon pola sata igre, ali Rodić ipak nije uspio uputiti udarac s obzirom da je Radman prije uspio doći do lopte, a pritom i pobrati jedan lakši udarac.

Nekoliko minuta kasnije Matija Matko mogao se ponovno upisati u listu strijelaca nakon debitantskog nastupa u Zadru, no nakon stvorene gužve nije se najbolje snašao na nešto manje od 15 metara i propustio je pucati. U 38. minuti Šibenik bilježi svoj prvi udarac u okvir gola Rijeke, ali i gol. Roglić je nabacio iz slobodnog udarca, a u kaznenom se prostoru najbolje našao mladi Hrvoje Spahija koji trese Rijekinu mrežu glavom. Domaćini su prije odlaska na odmor umalo stigli do vrlo brzog izjednačenja, ali ovog puta Riječani nisu bili precizni glavom za razliku od svog protivnika.

Nastavak utakmice ponudio je bolju igru Rijeke, domaćini su na svom stadionu pritisnuli protivnika pred otprilike tek 1.500 gledatelja već u uvodnim minutama, no bezuspješno. Riječani su prilike stvarali, a posebno se ističe 52. minuta kada je Matko proigrao Križmana koji puca prilično dobro, no Slavica reagira još bolje i spašava svoju momčad od izjednačenja.

Rijeka je nastavila dominirati i dalje, no u posljednjih pola sata igre prilike su ipak znatno teže stvarali, pa su tako idući puta opasnije zaprijetili tek iz slobodnog udarca. S nešto biše od 25 metara pucao je Anas Sharbini, a gostujući vratar vrlo dobar udarac uspijeva blokirati i loptu izbiti u korner. Riječani su umalo bili (ponovno) kažnjeni za svoje promašaje kada je u 77. minuti Križman u kaznenom prostoru srušio Zeca, a sudac opravdano dosuđuje jedanaesterac za Šibenik. Zec je preuzeo izvođenje kaznenog udarca, no nije bio precizan. Pucao je previsoko i zatresao je tek gredu.

Rijeka je nešto malo kasnije imala odličnu priliku za izjednačenje iz novog slobodnog udarca s 20-ak metara točno po sredini terena, ali Fernandez to nije dobro izveo te lopta nije prošla dalje od živog zida. Šibenčani se stoga vraćaju kući s nova tri osvojena boda i čekaju susret s Dinamom za dva tjedna, dok su nogometaši Rijeke zadali nove probleme trenutno bolesnom treneru Mladenu Ivančiću, pa je zbog toga ovu utakmicu vodio Stjepan Ostojić.