Zvezda i Partizan vrlo uvjerljivi

Zoran Zdelar • utorak, 07.10.2008.

Crvena zvezda stigla je do iznimno uvjerljive pobjede na gostovanju u Sloveniji, dok je Partizan pred svojom publikom slavio tek nešto manje uvjerljivo...

Košarkaši Crvene zvezde u 1. kolu nisu bili odveć uvjerljivi u svom nastupu, ali su to zato ovog utorka nadoknadili iznimno uvjerljivom pobjedom nad Krkom u Sloveniji. Gosti iz Beograda su u Novom Mestu furiozno krenuli od samog početka, no prvih deset minuta završili su ipak s tek četiri poena prednosti. Prije poluvremena domaćini su ih čak sustigli, no košarkaši Zvezde na kraju ipak ulaze u treću dionicu s osam poena prednosti.

Posljednje dvije četvrtine donijele su još uvjerljiviju igru gostiju koji su ubrzo stigli do 20-ak poena prednosti, a onda to, očekivano, više nisu ispuštali iz svog pobjeda te su zasluženo upisali pobjedu od 83:56.

Najbolje raspoloženi igrač u polovično ispunjenoj dvorani bio je Elmedin Kokalović, koji je Zvezdi donio ukupno 16 poena uz ukupno pet skokova. U domaćim redovima istaknuo se Richard Essington Shields s 13 poena, četiri skoka i tri asistencije.

Drugi košarkaški velikan iz Srbije, Partizan, također je večeras upisao pobjedu, tek nešto manje uvjerljivu. Dvoboj Partizana i Heliosa u uvodnih nekoliko minuta je u potpunosti izjednačen, no onda domaćini pri rezultate 7:7 rade seriju od 9:0 i tako stižu do prve osjetnije prednosti. U drugoj četvrtini Domžale su se uspjele približiti izjednačenju, no Partizan zatim još uvjerljivijom serijom odlazi na 17 poena prednosti prije poluvremena. U posljednje dvije dionice nisu dozvolili da se ta prednost ugrozi.

Najefikasniji igrač utakmice je Partizanov Stephane Lasme sa 17 poena, tri skoka i jednim dodavanjem, dok se u gostujućim redovima najviše istaknuo Vjekoslav Petrovič s 13 poena i tri skoka.

Jedna od neizvjesnijih utakmica kola odigrana je u dvorani Tivoli pred 500-tinjak gledatelja. Union Olimpiji u goste je stigao FMP, kojih nakon prvih deset minuta ima tri poena prednosti, no na poluvremenu su ipak u minusu dva poena. Vrlo dobrom igrom u trećoj četvrtini preokreću rezultat i stižu u novo vodstvo, ali domaćin još dobrom igrom uspijeva to preokrenuti s 28:12 u posljednjih deset minuta i na kraju odnijeti pobjedu.

Na putu do prve pobjede ove sezone Olimpiji je najviše pomogao Vlado Ilievski s učinkom od 16 poena, dva skoka i pet dodavanja. Titula najraspoloženijeg ipak odlazi FMP-ovcu Draganu Laboviću zahvaljujući 21 poenu, sedam skokova i dvije asistencije.

Do svoje druge pobjede ove sezone stigli su i Hemofarm te Budućnost, koji su bili bolji od Bosne, odnosno Vojvodine.