Zvezda i Hemofarm u završnici

Ante Jukić • subota, 18.10.2008.

Tek u posljednjim minutama utakmice do pobjeda su u 4. kolu NLB lige došli Crvena Zvezda i Hemofarm. Beograđani su s 82:81 slavili na gostovanju u Novom Sadu, dok je Hemofarm bio bolji od slovenskog Heliosa...

Da Partizan ne ostane jedina neporažena momčad nakon četiri odigrana kola NLB lige pobrinula se Crvena Zvezda. Iako su prvu četvrtinu okončali s zaostatkom od 14 koševa, Beograđani su u nastavku utakmice uspjeli "okrenuti" novosadsku Vojvodinu i slaviti s 82:81.

Odlučujuće poene za Zvezdu ubacio je Bakić, a vrijedi spomenuti i odličnu obranu Robertsa na Popoviću, u posljednjem napadu domaće momčadi. Gosti su do pobjede došli prije svega zahvaljujući momčadskoj igri, koja je iznjedrila čak pet dvoznamenkastih igrača, koje je predvodio Vladimir Štimac s 22 poena. Najefikasniji pojedinac utakmice bio je Dejan Borovnjak, no malo će to značiti Vojvodini nakon poraza u ovako infarktnoj završnici.

Osim srpskog, četvrto je kolo donijelo i slovenski derbi. U dvoboju Krke i Union Olimpije boljima su se na kraju pokazali gosti iz Ljubljane, koji su, tako, došli do treće pobjede u sezoni, dok su domaćini ostali na samo jednom slavlju.

Nakon potpuno izjednačenog prvog poluvremena,završenog rezultatom 38:38, Zmajčeki su ključnu prednost napravili u trećoj četvrtini, u kojoj su pobjegli na +11. Iako su u posljednjoj dionici utakmice uspjeli smanjiti zaostatak, bilo je to sve što su domaćini večeras napravili. U 79:73 pobjedu Olimpije najviše je poena, 14, ugradio Vlado Ilievski, a vrijedi spomenuti i lijepu rolu našeg Damjana Rudeža, koji je ubilježio 12 ubačaja. Kod domaćina je, pak, bolji od ostalih bio Richard Essington Shields (22), dok je Davor Marcelić za 33 minute provedene na parketu uknjižio devet koševa.

Helios iz Domžala i dalje čeka na prvu pobjedu u novoj sezoni. Još jednu, i to vrlo veliku, šansu za prvijenac slovenska je momčad propustila danas, kada je na svome parketu nes(p)retno "ispustila" goste iz Vršca.

Košarkaši Heliosa imali su prednost gotovo cijeli susret (+8 na poluvremenu), ali nisu smogli snage završiti posao protiv, objektivno, kvalitetnijeg protivnika, koji je, i bez pomoći suspendiranog trenera Stevana Karadžića, na kraju slavio s tijesnih 63:62. Goste je do pobjede predvodio sjajni Vladan Vukosavljević, s 28 postignutih koševa. Solidan je u redovima pobjednika bio i Nebojša Joksimović (14), dok domaćinima nisu pomogla ni 24 poena Nicholosa Jacobsona.