Šibenčani deklasirali Alkar

Ivana Jurica • petak, 31.10.2008.

U četvrtom kolu košarkaši Šibenika zabilježili su i treću pobjedu. Nakon Svjetlosti i Trogira, na Baldekinu je poražen i sinjski Alkar rezultatom 94:62. Osim uvodnih minuta koje su pripale gostima, cijela je utakmica protekla u znaku super raspoloženih domaćih košarkaša...

Uvod je pripao gostima koji su koševima Josipa Blajića i Omrčena vodili s 5:1, a imali su i još nekoliko prilika za veće vodstvo. Domaćini nisu najbolje ušli u utakmicu, no, u razmaku od jedne minute postižu tri trice (Mimica, Maleš, Petković) i dolaze do prednosti od 10:5. Gostujući trener Nikolić time-outom pokušava zaustaviti seriju Šibenčana, ali ne uspijeva. Do odlaska na odmor prednost je narasla na +13 (25:12).

Sinjani su se u drugoj četvrtini držali na desetak koševa minusa. Nikola Gaurina i Slavko Modrić tricama, te Džapo koševima iz igre držali su goste na jednoznamenkastom zaostatku, ali do kraja četvrtine domaći su koševima Mimice i Bilana došli do 41:29.

Prednost Šibenčana u 23. minuti narasla je na +20 (52:32). Mimica je pogodio uz prekršaj (namjerna Zvonimir Režić), pogodio je s linije slobodnih bacanja, a u nastavku akcije i tricu. Odličnom obranom domaći su goste prisiljavali na pogreške, a na drugoj su strani sve kažnjavali tako da je prednost iz minute u minutu rasla. Nakon koša mladog Paška Vrlike u 27. minute domaći imaju +33 (67:34). Četvrtinu tricom zaključuje Petković za 72:37.

U posljednjih deset minuta Šibenik, nakon pet koševa Rajovića ima i najvećih +39 (80:41). Domaći trener Kalpić u igru tada po prvi put uvodi i mladog Ivana Rubelja, te mijenja prvu petorku. Sinjani to iskorištavaju i do kraja utakmice, u kojoj su imali veliku navijačku podršku s tribina od svojih navijača Maligana, ublažavaju poraz na konačnih -32 (94:62).

Ponovno je u redovima domaćih najefikasniji bio Ivan Mimica s 21 košem, a dvoznamenkasti su bili i Petković (15), Filipović (13) i Bilan (11). Kod gostiju uvjerljivo najbolji bio je Josip Džapo s 22 koša.

Šibenčani su ovom pobjedom preuzeli vodstvo na ljestvici, a u sljedećem kolu gostuju kod Cedevite, dok Alkar na domaćem terenu dočekuje Trogir.