Bradley slavi u Bedekovčini

Goran Markuš • subota, 01.11.2008.

Ramel Bradley, daleko najbolji igrač Cedevite u jučerašnjem susretu odveo je svoju momčad do treće pobjede (prve gostujuće) na vrućem Zagorskom terenu u Bedekovčinu gdje su domaćini nakon vrlo lošeg prvog poluvremena vrativši se u susret samo minutu prije kraja zamalo iznenadili sve prisutne…

Utakmica počinje prilično čvrsto što bolje iskorištavaju gosti i nakon samo tri minute igre imaju šest poena prednosti. Katastrofalan napadački učinak Zabočana nastavlja se što nakon samo šest minuta omogućava Cedeviti bijeg na velikih deset poena prednosti kod rezultata 14:4.

Međutim, za brojnu domaću publiku problemi tek počinju jer Cedevita do kraja prve četvrtine bježi na ogromnih +14 pri čemu njihov klub zabija samo mizernih sedam poena. Iako svoj prvi poen za Zabočane ubacuje Zoran Pehar (6 poena) u prvoj minuti druge četvrtine domaćini se bude tek nakon 15. minute kada i rade 7:0 seriju što ih vraća na još uvijek velikih -12. Na odmor se odlazi rezultatom 22:38.

Trener Zabočana, Dragutin Crnjević ponovno naređuje svojim igračima igru 3-2 zone koja polučuje odličan rezultat i domaćini rade 8:0 po prvi puta nakon uvodnih pet minuta utakmice vrativši se na manje od deset poena zaostatka.

Međutim, fantastični Ramel Bradley (24 poena) nije namjeravao ispustiti kontrolu nad utakmicom i u sljedeća tri napada sam radi 7:0 seriju i vraća Cedevitu na +15. Čvrst završetak treće četvrtine donio je još samo šest poena i na posljednji odmor se odlazi kod rezultata 37:49.

Očekivano u posljednju četvrtinu domaćini ulaze bez suzdržavanja u napadu što izuzmemo li poneki poen za sobom ne povlači značajnije smanjenje zaostatka sve do 34. minute kada dolazi do malog sukoba između Ivana Tomeljaka (7 poena) i Antonija Bilića (2 poena) koji se ubrzo ipak mirno završava.

Naime, tada Luka Žorić (20 poena, 6 skokova) polaže prvo za jednoznamenkasti zaostatak (46:55) da bi minutu prije kraja razlika bila samo tri poena. Neizvjesnost je kratko trajala jer Cedevita nije bila spremna ispustiti izboreno i nakon dva slobodna bacanja Bradleya susret završava rezultatom 57:64.