Nestali bez traga

Ivor Krapac • srijeda, 05.11.2008.

Berlinska Alba doživjela je težak poraz u Vitoriji u trećem kolu euroligaške skupine C. Gosti iz Njemačke su se protiv domaće Tau Ceramice držali samo u prvih deset minuta, a nakon toga praktički je igrala samo momčad Duška Ivanovića. Stanko Barać ubilježio je deset poena i šest skokova za pobjednike...

Prva četvrtina nije najavljivala u što će se ova utakmica pretvoriti. Na prvi dvominutni odmor otišlo se s 24:24 na semaforu, dok su u nastavku gosti potpuno potonuli, u preostalih 30 minuta primili čak dvostruko više poena nego su zabili (82:41) i na koncu stradali s ogromnih 106:65.

Ivanovićeva momčad prelomila je utakmicu početkom druge četvrtine. Velikom serijom od 18:0, s 11 poena Rakočevića i pet poena Teletovića u tom razdoblju, odjurili su do 42:24 u 16. minuti, što Alba više nije mogla stići. I ne samo to. Do poluvremena su nastavili pad, u trećoj četvrtini već bili na preko 30 poena zaostatka, a u četvrtoj i na više od -40. Čista šetnja.

Vezane vijesti

Tau je do visoke pobjede vodio Rakočević, s 27 poena (7/9 iz igre, 7/7 slobodna) i pet asistencija za samo 25 minuta u igri. Sergi Vidal dodao je 17 poena, Mirza Teletović 14 poena i četiri skoka, a Tiago Splitter 13 poena i četiri skoka. Stanko Barać počeo je u petorci, pa nakon odlaska na klupu dobio novu priliku tek kad je sve bilo riješeno, ubilježivši deset poena (šut 5/5) i šest skokova za 14 minuta na parketu.

Gosti iz Berlina imali su samo trojicu dvoznamekastih strijelaca, Sesaya (11, pet skokova), McElroya (10) i Nađfeja (10).