Splitsko slavlje u Novom Sadu

Bernard Jurišić • subota, 08.11.2008.

U dramatičnoj završnici košarkaši Splita CO ostvarili su prvu gostujuću pobjedu u ovogodišnjoj regionalnoj NLB ligi. U Novom Sadu Split CO pobijedio je Vojvodinu 72:70 pogotkom Granta u posljednjim trenucima...

Po pobjedu su otišli - s pobjedom se vratili! Košarkaši Splita CO donijeli su prve gostujuće bodove u ovogodišnjoj NLB ligi i po prvi put su na pozitivnom učinku - 4 pobjede i 3 poraza. U dramatičnoj završnici Antonio Grant je osvojio loptu koju je Vojvodina imala za pobjedu i položio za pobjedu 72:70.

"Žuti" su dobro otvorili utakmicu i držali se u rezultatskom egalu u prvoj četvrtini. Najveće im je probleme predstavljao Šutalo, koji je do poluvremena ukrcao 15 poena i bio prvo ime domaćina. No, ni njegova odlična igra nije Vojvodini donijela rezultatsku prednost. Nakon Poljakovog ubačaja za 31:35, na odmor se otišlo s dva poena predonsti naše momčadi (33:35).

U trećoj četvrtini dogodio se veliki pad i nije izgledalo da će "žuti" na kraju pjevajući napustiti Srbiju. Delaš je otvorio treći period polaganjem za 33:37, no u naredne tri minute domćin serijom od 10:0 prelazi u vodstvo 43:40. Trivom Pekovića Vojvodina je otišla na 52:44 u 28. minuti, a u 30. su domaćini dosegli najvećih 56:46.

Tri minute zadnjeg perioda Vojvođani su održavali visoku prednost (58:48), a onda je počeo veliki splitski povratak. Lavinu je pokrenula trica Štembergera, nastavili Delaš i Stipanović, a Grant iz slobodnih bacanja zaokružio seriju od 9:0 za 58:57 u 36. minuti.

Nakon izjednačenja na 64:64, Vojvodina na ulazu u zadnju minutu opet dolazi do, činilo se, pobjedničke prednosti 70:64. No, veliko srce ove splitske momčadi još se jednom odbilo predati. Stigli su 6 poena minusa u zadnjoj minuti, a pogotkom Antonija Granta stavili "šlag na tortu" i iščupali vrijednu pobjedu.