Zadrani uspješni protiv Krke

Sanja Čalić • subota, 08.11.2008.

Iako bez dvojice važnih igrača, Zadrani su u sedmom kolu zasluženo ostvarili novu važnu pobjedu na domaćem terenu protiv Krke (90:79) koja se do samog kraja borila…

Već od samog početka Zadrani su krenuli motivirano u utakmicu, iako su susret protiv Krke bili primorani odigrati bez pomoći Johnsona i Rančića. Uvodnom serijom od 7:0 Petrovićeva si je momčad stvorila dobru podlogu za nastavak susreta, no Krka je Zadru u prvoj četvrtini parirala tricama koje domaći igrači nisu uspjeli zatvarati, te su ih Sunarini igrači već u prvih deset minuta ubacili šest. Ipak, domaći su učinkovitošću u napadu uspjeli povećavati svoje vodstvo i zaključili su prvu dionicu s plusom od 11 poena (34:23).

Drugu je četvrtinu u potpunosti obilježio igrač Krke Smiljan Pavič koji je svojom dominacijom pod košem goste održavao na životu. Nesuđeni igrač Zadra u ovoj je dionici ubacio čak 15 poena uz osam skokova, no šuterski u prvom dijelu izvrstan Zadar (81% šut za dva) u svojim je redovima imao vrlo raspoložene Gečevskog i Garnetta koji su domaće doveli do 16 poena prednosti u 17. minuti. Mogli su Zadrani u svojim rukama imati i veću prednost, no zahvaljujući Paviču Krka je zaostatak svela na devet poena (53:44) uoči odlaska na odmor.

Igra koš za koš bila je scenarij većeg dijela treće četvrtine, no Zadar je uspio napraviti seriju 5:0 kada je nakon slobodnog bacanja Macure tricu i dva poena vezao Dixon čime su domaći ponovno odmaknuli na dvoznamenkastu razliku. Gostujuća se momčad usprkos tome nije predavala te je iskoristila što je Zadar prvi koš iz igre postigao tek u 35. minuti i serijom 7:0 primakla se najbliže dotad, na minus sedam (75:68).

Uz podosta muke Zadrani ipak nisu dopustili Krki da se približi na manju razliku, a mogli su odahnuti kad je na plus osam za Zadar (84:76) Stipčević pogodio tricu koja je nade gostiju svela na minimum. Krajnji rezultat postavljen je dvjema tricama, onom Shieldsa, a potom i Ivanova (90:79).

U redovima Zadra čak petorica je igrača imala dvoznamenkasti učinak pri čemu su prednjačili Gečevski (18 poena, devet skokova, četiri asistencije) i Garnett (17 poena, četiri skoka), a vrijedi spomenuti i Dixonovih sedam asistencija uz 15 poena. Krku je, pak, predvodio Pavič (21 poen, devet skokova), dok je Marcelić ostao na pet poena, isto toliko skokova i četiri asistencije.