Kriza trese Zagreb

Branimir Korać • subota, 08.11.2008.

Košarkaši Zagreba nastavili su negativan niz novim porazom u NLB ligi, ovaj put u Trnskom je bolji bio Hemofarm. Gosti iz Vršca slavili su 85:76 te zatresli stolicu treneru Željku Pavličeviću...

Serija poraza košarkaša Zagreba nastavljena je u sedmom kolu NLB lige. Na njihovom parketu svladao ih je Hemofarm koji se pokazao kao dobra i disciplinirana ekipa s nekoliko odličnih pojedinaca. U domaćem sastavu bilo je premalo raspoloženih igrača, neki igrači su očito ušli u krizu iz koje se teško izvlače.

Već na samom startu susreta gosti su dali do znanja kako ih u Zagrebu zanimaju samo bodovi. Domaćin se nije niti snašao, a Hemofarm je već imao vodstvo 7:0 što je Zagreb ipak zahvaljujući Simonu i Vladoviću uspio dostići i smanjiti na 8:7. Do prvog vodstva Zagreb je stigao nakon polaganja Vladovića za 11:10 da bi u razdoblju od 11. do 14. minute Zagreb serijom 10:0 stigao do svog najvišeg vodstva na susretu 28:20.

Međutim, nakon toga Zagreb ulazi u crnu seriju i Hemofarm radi niz od čak 14:0 te vraća kontrolu rezultata u svoje ruke. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom Hemofarma 41:37 uz velike zasluge Stefana Markovića koji je bio teško zaustavljiv u tom razdoblju igre. Kod Zagreba dobri su bili Tomić i Vladović, ali prave podrške nisu imali.

Na početku drugog poluvremena Bašljan i Tomić doveli su Zagreb na svega poen zaostatka 41:40, mogao je Zagreb i preuzeti vodstvo, ali Simon nije iskazao sigurnost i preciznost u prodoru.

Hemofarm je to kaznio i s dvije trice Joksimovića i Markovića te polaganjem Vukosavljevića poveo je s 52:42.

Taj bijeg gostiju pokazat će se ključnim jer je Zagreb do kraja susreta tek jednom uspio ozbiljnije se približiti i zaprijetiti. Bilo je to na startu posljednje dionice kada je Vladović teškim ubačajem okončao seriju 9:0 i doveo Zagreb na 60:58. Nakon toga Mačvan veže pet poena i vraća Hemofarmu visoku prednost. Sredinom četvrtine kada je Zagreb još jednom došao na minus tri, Hemofarm je sa šest uzastopnih poena Vukosavljevića ponudio novi odgovor te zaključio utakmicu bijegom na 75:66 tri minute prije kraja.

Prilike za novi povratak u utakmicu nije bilo i Hemofarm je rutinski priveo posao kraju preciznim ubačajima s linije slobodnih bacanja.

U domaćem sastavu Jakov Vladović ubacio je 24 poena, a Ante Tomić dodao je 20 poena i 13 skokova. Kod gostiju 18 poena ubacio je Stefan Marković, a 16 uz osam skokova Milan Mačvan.