Triler pripao Boriku

Martina Oštrić • ponedjeljak, 10.11.2008.

Košarkaši Borik - Puntamike teškom su mukom došli do treće ovosezonske pobjede. U Jazinama je nastradao Kvarner Novi Resort, a utakmica je završila rezultatom 97:94...

Košem Roka Čiklića krenula je utakmica u kojoj su igrači Borika-Puntamike ugostili riječki Kvarner. Izjednačena prva četvrtina, u kojoj su obje momčadi naizmjenice izmjenjivale vodstvo, bila je samo uvertira u uzbudljivu utakmicu koja je slijedila.

Osma minuta bila je kobna za domaćine, jer su se gosti tada prvi put rezultatski osjetnije odlijepili. Semafor je pokazivao 16:20, +4 se u sljedeće dvije minute polako povećavalo, a vrhunac je dosegnut kada su domaći imali deset poena deficita u odnosu na goste. Ipak, pri kraju prve četvrtine, košem kapetana Mrve domaći smanjuju na -8.

U drugu četvrtinu Riječani ulaze tricom Velčića te povećavaju vodstvo, no s dvije uzastopne trice Mrve i Devića domaćini smanjuju, što je gostujućeg trenera navelo na pozivanje minute odmora. Pozitivno je mini-predah djelovao na Riječane, jer već u četvrtoj minuti imaju +10, a u petoj +12, dok Borik korak po korak pokušava vratiti izgubljeni ritam.

Premda se to činilo kao nemoguća misija, na scenu stupaju Dević i Pavić, koji s još dvije trice ponovno smanjuju prednost gostiju, no nervozni domaćini, odnosno njihov kapetan Mate Mrva zbog prigovora dobiva tehničku grešku, a Borik kaznu od -11 zaostatka za Kvarnerom. Do kraja poluvremena domaći su bili nešto uspješniji, te se na odmor odlazi rezultatom 40:47.

Riječi kojima je trener Borika-Puntamike, Tihomir Bujan "počastio" svoje pulene u pauzi između dva dijela možda nisu bile uhu ugodne, ali su učinkovito djelovale na domaću momčad. Koševima Devića i Dundova Puntamičani smanjuju zaostatak, a Grbešićeva nesportska dovodi domaće na -1.

Kad su se domaći napokon uspjeli približiti svojim protivnicima, Riječani ih lome tricama Pilepića, a da i gostima nedostaje koncentracije pokazuje neiskorišteni napad u 24. minuti. Minutu poslije, prvi put nakon prve četvrtine, rezultat je poravnat (55:55).

Bolji, brži, agresivniji, i s čvršćom obranom, košarkaši Borika nameću svoj ritam, dok gosti ulaze u seriju pogrešaka. Vodstvo iz minute u minutu raste, a koševima Marina Šarlije u pretposljednjoj minuti domaći imaju vodstvo od deset poena.

Sve je išlo na Borikov mlin u posljednjoj dionici utakmice. Vodstvo koje su imali su i dalje održavali, a kako je utakmica primicala kraju, domaća se momčad sve više opuštala. Riječani takvu situaciju nisu propustili iskoristiti, te se u posljednjoj minuti potpuno približili domaćinima.

U posljednoj minuti drama. Kraj četvrtine obilježavaju međusobni prekršaji od čega je sudac Tonči Anzulović Čikliću i Manceu poklonio i po jednu nesportsku. U lutriji zvanoj slobodna bacanja više sreće, spretnosti i motivacije imaju domaći igrači, te susret završava rezultatom 97:94.

Roko Čiklić sa 28 poena najučinkovitiji je igrač utakmice. Mate Mrva uspješan je bio 12 puta, a Miro Dundov i Ivo Pavić po 11. Gostujuću momčad predvodili su Josip Glavinić s 23, te Marijan Mance sa 22 poena.