Juventus 4:1 Genoa
Genoa

Juventus dodirnuo vrh

Ivana Spahija • četvrtak, 13.11.2008.

U prvom susretu 12. kola Serie A Juventus je na domaćem terenu deklasirao momčad Genoe rezultatom 4:1 i s nova tri boda našao se blizu samog vrha, točnije, na drugom mjestu na ljestvici...

Momčad Claudija Ranierija doista proživljava najbolje dane u sezoni. Staroj dami ide i u Europi i u domaćem prvenstvu, Juventus predvođen Alessandrom Del Pierom gazi sve pred sobom. U prvom susretu 12. kola Serie A crno-bijeli su na domaćem terenu svladali Genou rezultatom 4:1 i time ostvarili sedmu uzastopnu pobjedu. I ne samo to, nakon lošeg starta u sezonu i boravka na donjem dijelu ljestvice, Stara dama se s nova tri boda našla pri samom vrhu, točnije, na drugom mjestu, ali s jednakim brojem bodova kao vodeći Inter.

Domaćinima nije trebalo dugo da dođu u vodstvo, tako se mreža Genoe tresla već u šestoj minuti. Del Piero je dobro uposlio Grygeru koji je matirao gostujućeg vratara Rubinha. Samo 19 minuta kasnije Juventus je udvostručio vodstvo, a rezultat je na 2:0 svojim pogotkom povisio Amauri. Gosti su jednu od rijetkih prilika propustili u 30. minuti kada je Gasbarroni pogodio gredu.

Drugo poluvrijeme ponudilo je dosta mirniju igru, da bi se u posljednjih desetak minuta čak tri puta tresle mreže. Prvo je u 85. minuti Iaquinta prošao cijelu obranu Genoe i zatresao mrežu Rubinha za vodstvo Juventusa od 3:0, a tri minute kasnije dosuđen je jedanaesterac za goste zbog igranja rukom Legrottagliea. Milito je s bijele točke smanjio vodstvo domaćina na 3:1, no gosti iz Genoe kako su uzeli, tako su i vratili. U 90. minuti udarac Camoranesija je Papastathopoulos skrenuo u vlastitu mrežu za konačnu pobjedu Juventusa od 4:1. Naš Ivan Jurić odigrao je cijeli susret u dresu Genoe, a Dario Knežević zbog ozljede nije konkurirao za sastav Juventusa.