Palermo 0:2 Inter
Inter

Ibrahimović srušio Palermo

Ivana Spahija • subota, 15.11.2008.

Jedini subotnji susret 12. kola Serie A bio je dvoboj Palerma i vodećeg Intera. Crno-plavi su bez greške odradili neugodno gostovanje na Siciliji i zahvaljujući dvama pogocima iznimno raspoloženog Zlatana Ibrahimovića učvrstili prvo mjesto na ljestvici...

Nogometaši Intera zadovoljni se vraćaju sa Sicilije, gdje su na putu prema četvrtom uzastopnom Scudettu neokrznuti prošli još jednu prepreku u obliku solidne momčadi Palerma koja se drži po sredini ljestvice. Budan i društvo ipak nisu pronašli način za ukrotiti dobru igru gostiju iz Milana, koji se kući vraćaju s nova tri boda i pobjedom s rezultatom 2:0.

Oba pogotka djelo su raspoloženog Zlatana Ibrahimovića, koji je odigrao jednu od boljih utakmica u posljednje vrijeme. Igor Budan odigrao je 35 minuta u dresu Palerma, u 56. minuti je na terenu zamijenio Bresciana.

Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, iako su crno-plavi u nekoliko navrata mogli doći do vodstva. Sam početak utakmice pripao je domaćinima, u 11. minuti je Migliaccio pokušao glavom iznenaditi Julia Cesara, koji je dobrom reakcijom spasio goste od pogotka. Inter se probudio sredinom prvog dijela, u 27. minuti je Ibrahimović dobro probio po lijevoj strani obrane Palerma, a njegov udarac je gotovo čudesno blokirao Fontana, koji je nogama odbio loptu u korner.

Inter je krenuo silovito odmah u otvaranju drugog dijela i već u 47. minuti crno-plavi su došli do vodstva. Ibrahimović je prekrasnim pogotkom s preko 20 metara udaljenosti prebacio loptu preko Fontane za 1:0 Intera. Raspoloženi Ibra je s majstorijama nastavio i u 62. minuti kada je iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca loptu majstorski poslao pod sam vrh mreže Palerma za vodstvo gostiju od 2:0.

To je ujedno bilo i konačno rješenje utakmice s kojom nogometaši Intera mogu biti itekako zadovoljni. S nova tri boda odmaknuli su se od prvog pratitelja Juventusa i barem na još neko vrijeme sačuvali vodeće mjesto na ljestvici.