Siscia 25:22 Osijek
Osijek

Nepotrebno mučenje Siščana

Branimir Korać • petak, 14.11.2008.

Rukometaši Siscije u unaprijed odigranom susretu devetog kola Premier Dukat lige teže od očekivanja svladali su momčad Osijek Elektro Modula 25:22...

Siscia - Osijek Elektro modul 25:22 (15:10)

Sisak, SD Brezovica, gledatelja 300

Suci: Krstanović i Rendulić (oba Kutina)

Siscia: Svalina 1, Kavran, Bjeliš 3, Ražić 3, Somić (1 obrana), Džono 2, Baltić 3(2), Bešlić 10, Bouček (8 obrana), Halkić 1(1), Butorac, Turan, Gojun 2, Bogunović
Trener: S. Goluža

Osijek EM: Juzbašić, Mišić 1, Oroz, H. Kordi 1, Raljević 5, I. Kordi 3, Androš 2, Jurić 6(5), Italo, Tomas, Lojaničić 2, Vujović (13 obrana), Tomašević 2, Stojčevski
Trener: I. Duvnjak

Sedmerci: Siscia 3/4, Osijek EM 5/5

Isključenja: Siscia 2 minute (Gojun), Osijek EM 8 minuta (Mišić, Raljević, I. Kordi, Tomašević).

Osječani su u Sisak doputovali bez ijednog boda na gostovanjima i očekivalo se kako će susret proteći u dominaciji domaćina. Sve je prema tome vodilo i nakon prvog poluvremena koje je bilo posve na strani Siscije da bi u drugih 30 minuta Siščani odigrali vrlo loše i dali mogućnost Osječanima da razmišljaju o bodovima.

Susret je otvoren s 2:2 da bi nakon toga uslijedila serija domaćina od čak 7:0 i već u 12. minuti Siscia je imala visokih 9:2. Na poluvrijeme se otišlo i dalje s dobrom prednosti Siščana 15:10.

Osijek je u prvih 30 minuta bio uistinu skroman. Prva vanjska linija nije se niti odlučivala na šut, prvi gol s vanjskih pozicija postigli su tek u 27. minuti kada je mladi Ivan Kordi pogodio mrežu Boučeka.

Na startu drugog poluvremena domaćin kao da je zaboravio doći iz svlačionice. U prvih deset minuta gosti su napravili 6:1 i poravnali na 16:16, da bi Siscia ipak uspjela na krilima raspoloženog Bešlića ponovno se odvojiti i stvoriti prednost. U 52. minuti nakon desetog pogotka Bešlića Siscia je imala 24:18 i činilo se kako je sve riješeno. Međutim ponovno dolazi do crne rupe u igri domaćina i Osijek u narednih šest minuta s 4:0 dolazi na minus dva i ima još i dva napada za potpuno kompliciranje utakmice, no na sreću po domaćina ne koriste ih da bi Ražić 30 sekundi prije kraja susreta zabio za konačnih 25:22.

Posve nepotrebno kompliciranje od strane domaćina koji nije imao u drugom poluvremenu rješenje za pokretljivu gostujuću obranu i vrlo dobrog vratara Ratka Vujovića.