Međimurje 27:28 RK Zagreb
RK Zagreb

U Nedelišću umalo ponovili Lowen

Ivana Strahija • subota, 15.11.2008.

1500 gledatelja napunilo je velebnu novu dvoranu u Nedelišću, gdje je Pipo dočekao Zagreb. Premda su svi očekivali težak poraz Čakovčana, od barem deset pogodaka razlike, koliko je uostalom Zagreb napravio u svim utakmicama Premijer lige do sada, Pipo je ostao doslovce na korak od pobjede, i upisao minimalni poraz od –1.

Premijer liga, 9. kolo

Perutnina Pipo IPC – Zagreb CO 27:28 (14:20)
Nedelišće, SGC Aton, gledatelja 1500
Suci: Gladović/Volenik (Virovitica)

Perutnina Pipo IPC: Tkalčec, Crnić 1, Arnaudovski 7, Varga 1, Barić 2, Zadravec 1, Pašalić 8, Kovačić, Pažin 1, Mesarić, Krajner, Herman 5, Ćavar 1

Obrane: Sladoljev 17
Sedmerci: 4/5
Isključenja: 4 minute

Zagreb CO: Koloper 3, Backović 2, Lazarov 4, Špoljarić, Vori 1, Džomba 5, Valčić J. 4, Štrlek 3, Horvat 2, Vukić 2, Valčić T. 2

Obrane: Šego -, Škof 7, Somić 8
Sedmerci: 1/1
Isključenja: 2 minute

Utakmica između već dugo najboljeg hrvatskog kluba Croatia osiguranja i prošle sezone viceprvaka Perutnine Pipo IPC započinje dobro po – Čakovčane. Ćavar Škofa matira sa sedam metara, Pažin je precizan iz igre, a Arnaudovski zabija za 3:2. Slijede dva pogotka Zagrepčana (T. Valčić i Džomba), kojima CO konačno prelazi u vodstvo.

U mnogo bolju igru Zagrepčani kreću od 13. minute kad na svaki pogodak Čakovčana padaju Zagrebova dva. Na poluvrijeme se odlazi s +6 za goste, što nije bilo neočekivano.

No ono što jest bilo neočekivano je znanstvena fantastika koja se dogodila u drugom dijelu utakmice. Nakon pogotka Kolopera, kojim su Zagrepčani otišli na 21:14, dogodio se gostima sasvim isti raspad sustava kao u Njemačkoj u četvrtak. Punih 13 minuta trajala je "crna rupa" Croatia osiguranja, koju su domaći itekako dobro iskoristili.

S fantastičnim Sladoljevim na golu, igrači Perutnine kao da ne mogu promašiti. Minutu po minutu tope razliku koju je postavio Zagreb, a u 43. minuti za konačno izjednačenje pogađa odlični Pašalić. Isti igrač odmah potom dobro iskorištava ukradenu loptu i u brzom kontranapadu vodi Pipo na 22:21. Takav preokret situacije iznervirao je reprezentativca Vorija, koji grubim faulom na pod "slaže" tek oporavljenog domaćeg Mesarića. Za to je "zaradio" direktni crveni karton i jedino isključenje Zagrepčana.

Mogao je tada Pašalić dići na +2, ali njegov pokušaj sa sedam metara brani bivši vratar Čakovčana Somić. Zato iz sedmerca pogađa Lazarov, a u 50. minuti Zagreb je opet u vodstvu. Poučeni ranijim iskustvom brzo su hrvatski prvaci "natukli" +4, no dvije minute pred kraj opet se bude domaći, fantastičan je Arnaudovski koji smanjuje na svega –1, no vrijeme neumoljivo istječe, i ostavlja Pipo na korak od senzacije.

Nakon ovakvih 60 minuta, kad je mlada ekipa Perutnine Pipo IPC umalo porazila moćni Zagreb, treba čestitati domaćima, dok se dio pada koncentracije gostiju može pripisati umoru žestokog tempa natjecanja. No isto tako treba povući paralelu s utakmicom od četvrtka kad su jednakih +6 naši predstavnici u Ligi prvaka prosipali protiv Lowena.