Domaći teško, ali uspješno

Ivana Strahija • nedjelja, 16.11.2008.

U dijelu devetog kola Premijer lige istinitom se pokazala konstatacija da se na kraju bodovi broje. Tri su domaćina naime upisala pobjede, no gostujući protivnici dali su sve od sebe da ih u tome osujete.

Metkovci su na svom terenu još jednom pokazali kako su se u pravom smislu te riječi vratili u igru i da će ih zadovoljiti tek plasman u gornji dom ljestvice. Protiv kvalitetne Moslavine iz Kutine Metković je susret dobio s +4, moglo je biti i više, no prilika za rukometaše iz Metkovića biti će još.

U Bjelovaru je Zamet dobro namučio domaće rukometaše. Riječanima nije bilo ni na kraj pameti gostujuću utakmicu samo tako prepustiti domaćoj ekipi, pa su praktički cijelim susretom vodili glavnu riječ. Bjelovarci su imali prednost tek oko 50. minute, a +2 nisu znali zadržati, pa je za šestotinjak ljubitelja bjelovarskog rukometa susret bio napet do samog kraja. No, dva su gola domaćih strijelaca pala upravo kad su trebala, pa bodovi s +1 ostaju u Bjelovaru.

Dubrava, premda posljednja na prvenstvenoj ljestvici, u Splitu nije pokazala ni malo straha. Na poluvremenu gostujuća ekipa ima +3 (14:17), pa je trener Mikulić odmor nakon prvih 30 minuta iskoristio kako bi sa svojim rukometašima dogovorio mnogo veće zalaganje na parketu. Splićani su izjednačili tek kod 23:23, potom i poveli, te susret konačno priveli kraju na zadovoljavajući način.