Varaždinci dobili Poreč

Ivana Strahija • nedjelja, 30.11.2008.

Odigrana su tri zaostala susreta 9. kola Premijer lige, a iznenadio je Varaždin, na domaćem terenu svladavši Poreč s visokih +6. Našice su slavile u Umagu, a Karlovčani su protiv Medveščaka uspjeli sačuvati dva boda.

Početak susreta Varteks di Capria i Poreča nije dao naslutiti konačni rasplet. Gosti se postavljaju kao da su na domaćem parketu i vrlo brzo imaju +4 kod 3:7. I kad je izgledalo da će se još jednom ponoviti varaždinsko prokletstvo domaćeg parketa, Varteks počinje igrati kako valja. Rezultat je u egalu sve do sredine drugog dijela, kad serijom od 6:0 Varaždinci konačno odlaze na uvjerljivih 27:21. Povratka za Poreč nije bilo.

Našičani, razočarani ispadanjem iz Europe, namjerili su se na Umag, kojem od početka nije najbolje krenula borba protiv raspoloženog Nexea. Rezultat domaći love tijekom cijelog prvog poluvremena, da bi u drugom dijelu odlični Rodik odveo Umag u vodstvo +3 kod 18:15. No, nešto su iskusniji gosti, koji ne srljaju već smireno, pogodak po pogodak, smanjuju razliku, potom i prelaze u vodstvo, te zasluženo odnose dva boda.

Medveščak, nakon gubitka bodova kod kuće, nije uspio ni u Karlovcu, premda su rukometaši iz Zagreba to priželjkivali. Svoje su namjere gosti jasno obznanili u početnim minutama, kad su se odmetnuli na +4 (3:7), no za dobivanje utakmice trebali su igrati mnogo ujednačenije. Domaći su Karlovčani naime u drugom poluvremenu pronašli potrebnu snagu i bodove zaključali u svoj ormar.